Cik bieži jāmaina un jāmazgā čības, lai pasargātu sevi no sēnītēm un citām pēdu slimībām
Mājas čības var nēsāt ilgstoši, tomēr cik daudz to var darīt, nekaitējot veselībai. Izrādās, viss ir atkarīgs no čību materiāla
Nedabisku materiālu izmantošana un slikta ventilācija noved pie tā, ka cilvēkam, kurš ilgstoši valkā čības, var attīstīties kāju un nagu sēnīte. Tāpēc jums šī lieta ir jāizvēlas atbildīgi. Piemēram, čības no dabīgā auduma vai ādas, kā arī ar atvērtu purngalu, kalpos ilgāk. Tām nav nepieciešama īpaša aprūpe.
Bet čības, kas izgatavotas no citiem materiāliem, piemēram, mākslīgās kažokādas vai audumiem, būs jāmazgā biežāk, lai pasargātu sevi no pēdu un nagu slimībām. Šādi materiāli arī ātrāk nolietojas un zaudē savu izskatu.
Cik bieži jāmaina čības
Ārsti šajā ziņā ir kategoriski: katru nedēļu mājas čības ir jādezinficē, apstrādājot tās ar īpašiem šķīdumiem. Varat izmantot arī mazgāšanu ar sodu.
Reizi ceturksnī ieteicams pilnībā nomainīt mājas čības, īpaši no nedabīgiem materiāliem izgatavotās. Tas ir vismaz četras reizes gadā.
Viesiem paredzētajām čībām jābūt no neaustiem materiāliem, lai pēc katra viesa tos varētu viegli apstrādāt ar dezinfekcijas līdzekļiem. Labāk ir izvēlēties līdzekļus, kas ietekmē sēnīšu slimību patogēnus.
Ja kādam no ģimenes locekļiem ir pēdu ādas slimības, šīs personas čības jāglabā atsevišķi un jāapstrādā katru dienu.
Cik bieži jāmazgā čības
Arī čības ir pienācīgi jākopj. To mazgāšanai ir daži noteikumi:
pirmkārt, čības manuāli apstrādā ar mazgāšanas šķīdumu un pēc tam liek veļas mašīnā;
čības labāk mazgāt speciālā maisiņā vai spilvendrānā;
iestatīt pareizo mazgāšanas temperatūru – ne augstāku par 30-40 grādiem;
izvēlieties režīmu “Roku mazgāšana”;
izslēdziet centrifūgas funkciju;
Divreiz izskalojiet čības.
Kāpēc vecās mājas čības būtu jāizmet?
Papildus tam, ka šāda lieta var izraisīt sēnīti uz kājām vai nagiem, ir vēl viens skaidrojums, kas atbild uz jautājumu: vai ir jāizmet vecās mājas čības. Mūsu senči jau sen uzskatīja, ka tās piesaista nepatikšanas un slimības.
Tāpat pastāv uzskats, ka čības nedrīkst glabāt zem gultas, jo pretējā gadījumā starp laulātajiem izcelsies strīds. Bet čības, kas izmētātas pa visu mājokli, piesaista nelaimi un sīkas nepatikšanas.