Šādi pildītas kotletes noteikti būs vienas no efektīgākajām savā ”žanrā”, jo ir ne mazums pildītu kotlešu recepšu ar trīs veida galvenajām sastāvdaļām. Kotletes ir gana sātīgas, to gatavošana nebūs sarežģīta un īpašais kotlešu aromāts priecēs mājiniekus jau cepšanas laikā. Receptes aprakstā neesam minējuši precīzu kotlešu skaitu, jo tas atkarīgs arī no olu izmēra – jo tās mazākas, jo vairāk kotlešu.
Izmantosim 700 gramus jēra vai liellopu gaļu, 5 -7 cieti novārītas olas un 1-2 nevārītas olas, 150 gramus sviestu ar pētersīļiem, 50 ml saldā krējuma, 100 gramus rīvmaizi, 3 mazus sīpolus, 3 ķiploka daiviņas sāli, piparus un 200 ml augu eļļu.
Gaļu, sīpolus un ķiplokus izlaižam caur gaļas mašīnu, bļodiņā pievienojam sāli, piparus, visu kārtīgi samaisām un procesa gaitā arī kārtīgi izklapējam vai, piemēram, reizes 20 samaisīto masu piepaceļam un ar spēku metam atpakaļ bļodiņā.
Novārītās olas nolobām un rūpīgi nogriežam pa 2 baltumu pusītēm (dzeltenumus neizmantosim, tāpēc olas vislabāk pārgriezt uz pusēm un izņemt dzeltenumus). Iepriekš sagatavojam zaļo sviestu – sablendētus pētersīļus samaisām ar atlaidinātu sviestu un mazumiņu sāls, liekam u 15-20 minūtēm ledusskapī atdzist.
No sagatavotā gaļas masas veidosim 5-7 kotletes. Piepildām olu pusītes ar zaļo sviestu dzeltenuma formā, katru novietojam uz plakana maltās gaļas plāceņa, olu pārsedzam ar tukšo pusīti, rūpīgi aizlokām gaļas plāceni kotletē, katru kotleti kārtīgi apmērcējam bļodiņā ar sakultas olas masu, pēc tam bagātīgi apviļājam rīvmaizē un ātri apcepam pannā uzkarsētā lielākā daudzumā augu eļļas līdz noturīgai garoziņai. Pēc tam pārliekam kotletes cepamformā, liekam līdz 200 grādiem uzkarsētā krāsnī un cepam aptuveni 15 minūtes.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!