Milzīgu velosipēdu parku rašanās veicina velosipēdu nomas popularitāti. Jūs varat iznomāt “dzelzs zirgu”, izmantojot viedtālruņa aplikāciju, un varat to atstāt jebkurā ērtā vietā. Riteņbraukšana ir saistīta ar apzinīgu patēriņu un rūpēm par vidi. Ķīnā daudzi nomas pakalpojumi sacenšas par ķīniešu mīlestību, pastāvīgi paplašinot pakalpojumu sarakstu.
Augstā konkurence kļuvusi par vienu no nomas velosipēdu kapsētu intensīvās izaugsmes iemesliem. Daži jaunizveidotie velosipēdu nomas uzņēmumi neizturēja cīņu pret tirgus līderiem un nespēja noturēties virs ūdens pandēmijas laikā. Citi uzņēmumi regulāri atjaunina savu velosipēdu parku, lai piedāvātu pavisam jaunus modeļus. Liela loma bija arī elektriskā transporta ieviešanai.
Nevajadzīgie velosipēdi netiek pārdoti, bet uzreiz tiek nosūtīti uz īpašām stāvvietām, kas radušās daudzās Ķīnas pilsētās. Šādos kapos sakrājušies vairāki simti tūkstošu nomas velosipēdu.
Medijos publicētajos attēlos un video var redzēt, ka daudzi velosipēdi ir praktiski jauni un labā stāvoklī. Kopā ar tiem ir gan bojāti velosipēdi, gan velosipēdi ar nelieliem bojājumiem.
Velosipēdu kapsētu veidošanas sākumpunkts bija lielā startup izņēmuma ”Ofo” sabrukums 2018. gadā. Uzņēmums nespēja laikus samaksāt parādus, un tūkstošiem tā velosipēdu kļuva par pirmo kapsētu pamatu.
Spēcīgā konkurence starp nomas kompānijām ir novedusi pie tā, ka Ķīnas pilsētu ielas ir sākušas piepildīties ar velosipēdiem. Situācijā iejaucās lielpilsētu varas iestādes. 2021. gadā no Pekinas centra vien bija jāizved 44 tūkstoši velosipēdu, ierobežojot to skaitu līdz 800 tūkstošiem vienību. Kur aizgāja “papildu” velosipēdi, varat redzēt no attēlā. Līdzīga tendence pēdējos gados ir vērojama arī citās Ķīnas pilsētās.