Savās recepšu publikācijās pirms dažām dienām apskatījām uz mīklas pamatnes veidotu picu ar kabačiem, tomēr arī Jūs piekritīsiet, ka mūsdienās jēdziens par to, ko tad īsti var dēvēt par picu, ir tik izplūdis, ka nu jau ikviens apaļas formas plācenis vai sacepums tiek saukts par picu.
Protams, viena no obligātām picas sastāvdaļām joprojām ir milti un arī šeit tos, 300 gramus, izmantosim. Vēl ņemsim 2 nelielus kabačus, 2 – 3 lielākas olas, tējkaroti cepampulvera, sāli, nedaudz rīvmaizes vai mannā un pildījumam 200 gramus desas, 2 – 3 vidējus tomātus, 150 – 200 gramus siera un majonēzi. Protams, droši varat šeit minētās pildījuma sastāvdaļas variēt gan daudzuma ziņā, gan pievienot vēl kādu sastāvdaļu pēc savas gaumes.
Vispirms sagatavojam kabačus – nomazgājam, ja miziņa biezāka, nomizojam un rupji sarīvējam. Pārkaisām ar sāli, apmaisām un noliekam uz 20 – 30 minūtēm atsuloties. Pēc tam lieko šķidrumu nospiežam, nolejam un ar to būsim panākuši, ka mūsu picas pamatne nepārvērtīsies par putru.
Kabačiem piesitam olas, pieberam miltus, cepampulveri un kārtīgi samaisām. Ja vēlamies, šajā posmā mīklai varam pievienot gan smalki sakapātus zaļumus vai kādas specifiskas garšvielas.
Apaļas formas cepamtrauku apziežam ar sviestu vai margarīnu, viegli pārkaisām ar rīvmaizi vai mannā un formas apakšā ieklājam sagatavoto kabaču mīklu. Šajā brīdī ieslēdzam cepeškrāsni un ķeramies pie picas pildījuma – virspusē kabaču mīklai izklājam sagrieztus desas gabaliņus, pēc tam plāni sagrieztas tomātu ripiņas, pārkaisām ar sarīvētu sieru un kā noslēdzošo veidojam majonēzes restīti.
Liekam cepeškrāsnī un 180 grādos cepam aptuveni 20 minūtes. Kad pica būs izcepusies, izņemam to no cepeškrāsns, bet nesteidzamies izņemt no formas, lai nesalūztu. Ļaujam tai kādu laiciņu atdzist un apakšējai kārtai nedaudz sacietēt.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!