Šīs taktikas mērķis ir piespiest ukraiņus tērēt savas raķetes bezjēdzīgiem mērķiem un vājināt savu aizsardzību. Vienkāršākie koka droni ir izgatavoti no ikdienā pieejamiem materiāliem un radio komponentiem. Krievi izmantoja līdzīgus modeļus uzbrukumos ISIS Sīrijā, ziņo BLITZ Aircraft Unmanned.
Tajā pašā laikā droni ir aprīkoti ar moderniem dzinējiem un Ķīnā ražotu elektroniku – zemo un augsto tehnoloģiju sajaukums.
Šie bezpilota lidaparāti nenes nekādus ieročus vai aprīkojumu, bet kalpo tikai Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmu uzmanības novēršanai. Taču tehniski šādus dronus var aprīkot ar sprāgstvielām, jo tie spēj pārvadāt līdz 10 kg kravas un tiem ir liels lidojuma attālums – vairāk nekā 800 km.
Neskatoties uz dizaina vienkāršību, šāds viltus mērķis Ukrainas pretgaisa aizsardzībai nav lēts un iebrucējiem maksā vidēji aptuveni 10 000 dolāru, norāda eksperti. Interesanti, ka šiem droniem ir telemetrija un tos var vadīt, izmantojot GSM kanālus.
Nesenie Krievijas triecieni objektiem Ukrainā ir parādījuši, ka krievi izmanto lētus vienreizējās lietošanas dronus, lai atbrīvotu ceļu caur pretgaisa aizsardzību Irānā ražotajām spārnotajām raķetēm un Shahed kamikadze bezpilota lidaparātiem. Turklāt koka droni var traucēt radaru darbību un samazināt Ukrainas izlūkdienestu efektivitāti. Krievijas militāristi cer, ka tādā veidā izdosies iegūt priekšrocības gaisa telpā.