Matu griezumu mode un matu kopšanai veltītas aktuālās informācijas apkopojumi ir iecienīta mūsu lapas apmeklētāju lasāmviela , tāpēc arī turpmāk centīsimies apkopot informāciju par aktuālo matu griezumu modē un plašu informācijas klāstu par matu kopšanu ikdienā. Kā ierasts , katra raksta noslēgumā būs galerija ar šā brīža aktuālo frizūru apkopojumu 20 fotogrāfijās.
Šoreiz vēl nedaudz noderīgas informācijas skaistiem matiem. Ir tikai dabiski, ka vēlamies būt par biezu un mirdzošu matu, kā arī starojošas ādas īpašniecēm. Šīs iezīmes norāda uz veselīgu dzīvesveidu un līdzsvarotu emocionālo stāvokli. Taču, mums cenšoties izdabāt skaistuma standartiem un uzlabot savu vizuālo tēlu, no šīm iegribām cieš mati. To dabiskie pigmenti bez žēlastības tiek iznīcināti, mati ir pakļauti traumējošajai cirtošanai, taisnošanai, veidošanai un ķemmēšanai… Tie nogurst, kļūst plāni un sāk izkrist.
Visas svarīgās bioloģiskās darbības, no kā atkarīgs mata spēks un izturība, notiek mata sīpolā. Tieši tur mikrocirkulācijas rezultātā mats tiek apgādāts ar augšanai un spēkam nepieciešamajām barības vielām, piemēram, olbaltumvielām.
Olbaltumvielas veido molekulas, ko sauc par aminoskābēm. Viena no nozīmīgākajām aminoskābēm matiem ir arginīns. Tas ir īsts enerģijas lādiņš – ne tikai palielina matu izturību un spēku, bet arī palīdz baroties mata sīpolam. Tieši no tā, cik labi ar barības vielām ir apgādāts mata sīpols, atkarīgs, vai mats aug stiprs un nekrīt ārā. Tieši tāpat arginīns palīdz cīnīties ar trausliem matiem. Mata šķiedra sastāv no pārragotām, nedzīvām šūnām jeb zvīņām. Ja šīs zvīņas cieši turas kopā – mats ir stiprs. Arginīns lielos daudzumos pieķeras mata bojātajām, novājinātajām vietām, zvīņas paliek stingri kopā un mats kļūst izturīgāks. Tomēr cilvēka ķermenis pats nespēj sintezēt arginīnu, tāpēc tas jāiegūst no kāda ārēja avota, piemēram, šampūna, balzama, matu maskas.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!