Kad runa ir par pārtiku, itāļi nepieņem jokus. To tagad jūt arī mežacūkas Itālijā. To skaitu vajadzētu samazināt par 60 līdz 80 procentiem!
Kāpēc? Jo runa ir par desu, precīzāk par šķiņķi. Dzīvnieki tiek uzskatīti par bīstamiem pasaulslavenajam itāļu Parmas šķiņķim (Prosciutto di Parma). Tāpat kā pie mums, mežacūkas ir strauji savairojušās un sasniedz pilsētas. Rezultātā tās draud pārnēsāt mājas cūkām slimības un epidēmijas – īpaši Āfrikas cūku mēri
Parmas šķiņķa importa aizliegums cūku mēra dēļ
Kanāda jau ir reaģējusi un aizliedz pasaulslavenā Parmas šķiņķa importu. Ķīna, Japāna un Meksika jau ilgu laiku ir aizliegušas Parmas šķiņķi. Jo patogēns tajā saglabājas ilgāk nekā citā cūkgaļā.
Tāpēc ražotāji Parmā, Itālijas ziemeļos, ir vairāk nekā noraizējušies. Šķiņķa ražotāju asociācijas vadītājs Stefano Fanti jau aicina izvietot militārpersonas: “Armija pret mežacūkām vai viss neizdosies.”
Prasība, kas nepaliek nesadzirdēta: Itālijas Lauksaimniecības ministrija aicinājusi izstrādāt plānu nākamo trīs līdz piecu gadu laikā nošaut līdz miljonam mežacūku.
Mežacūku skaits pieaudzis piecas reizes
Pēdējo trīs desmitgažu laikā populācija ir pieckāršojusies līdz 1,5 miljoniem dzīvnieku . Tie ne tikai palielina epidēmiju risku mājas cūku vidū, bet arī nodara postījumus pilsētās, kad meklē pārtiku atkritumu tvertnēs. Tiek ziņots, ka arī pludmalēs bijuši uzbrukumi tūristiem.
Tagad Roma vēlas izbeigt jucekli ar radikāliem pasākumiem. Un saglabājiet Parmas šķiņķi