Turpinām kamīniem un krāsnīm veltīto apskatu sēriju, jaunajā galerijā varat apskatīt 20 interesantas idejas kamīniem internetā, bet ievadā turpinām ar noderīgiem padomiem.
Mūsdienās populāri ir Spānijas vai Itālijas projekti, bet rēķinieties, ka Itālijā varbūt tas kamīna novietojums ir normāls, jo kamīns pilda vizuālo nevis siltumfunkciju. Bet Latvijā ir vajadzīga funkcionalitāte – mēs nevaram ziemā visu laiku turēt logus vaļā, lai būtu gana daudz skābekļa, kā tas jādara, ja būvē lielus, vaļējus kamīnus. Ziemā tādus kamīnus bez vaļēja loga nemaz nevar iekurināt. Īpaši, ja mājā ir pakešu logi, skābeklis ātri vien aptrūksies, kamīns dūmos, pašiem no rīta mute būs sausa un jēla – nekāda prieka no tā lielā monstra nebūs. Ziemeļu valstī nevar akli būvēt kamīnus no itāļu katalogiem!
Arī reģipša apdares kamīni ziemeļu zemēm nav tie piemērotākie . Francijas dienvidiem tas der, tur var iztikt bez ķieģeļiem riņķī. Bet mums tomēr vajadzīgs arī pēcsiltums – vajadzīga ir siltuma akumulācija. Bet reģipša kamīnos ir pilns ar vatēm; kamēr kamīnu kurini, ir silts, kā izdeg, tā – čušs! Līdzīgas temperatūras svārstības rodoties arī no mazajām krāsniņām, un šāda temperatūras lēkāšana nav laba ne cilvēkam, ne mēbelēm.
Jo īpaši tas jāņem vērā, ja mājās ir klavieres vai kāds cits vērtīgs mūzikas instruments. Ne velti baznīcās nekādus modernos risinājumus neliek – ērģeles tādos apstākļos ietu bojā. Šādās vietās ir jāmūrē klasiska krāsns – kaut vai “skārdene”. Turpinājums sekos!