Turpinām tēmu par kamīniem, esam sagatavojuši jaunu galeriju ar 20 interesantām kamīnu idejām, bet ievadā turpinām ar noderīgu informāciju dažādu kamīnu un krāšņu izbūves reizēm.
Podniecība ir viena no tām nedaudzajām lietām, kur labāk uzticēties profesionāļiem. Ja kļūdās šajā darba, var palikt vispār bez mājas. Ja kāds mazliet saindējas vai krāsns īsti nevelk, to vēl var pārtaisīt, bet bieži nepareizi ir uzbūvēts pilnīgi viss- īpaši tas novērojams tieši pirtīs, kur cilvēki meklē iespējami lētāku variantu. Visas nianses nekad nevar izstāstīt grāmatās, un šādu nianšu podniecībā ir daudz. Uguns tomēr ir viena no stihijām, tāpēc labāk paļauties uz profesionāļiem. Nesertificēti amatnieki parasti taisa to, ko saimnieks grib, bet viņi nezina, kā un kam ir jābūt pēc ugunsdrošības noteikumiem.
Tas pats attiecas uz kamīnu izvēli – bieži klients parāda neprofesionālam meistaram, kādu kamīnu viņš vēlas, un neprofesionāls meistars būvē, nemaz nepastāstot, vai tas der mūsu klimatam un ar kādām problēmām jārēķinās. Darba stils “ja gribat – uztaisīsim!” ir absolūti nenopietna pieeja tik svarīgam jautājumam. Piemēram, arhitekta datorā skurstenis varbūt izskatās labi, kamīnu pieliek apmēram turpat, un projekts gatavs. Bet dzīvē ir nianses, kas jāņem vērā – katra ēkas forma diktē savas prasības krāšņu un kamīnu izvietojumā. Protams, ir arī tādi arhitekti, kas mēdz konsultēties ar podniekiem.
Arī klientiem nevajag kautrēties. Ja grasāties renovēt vai būvēt jaunu māju, bez tā, ka jums ir arhitekta zīmēts plāns, vajadzētu pakonsultēties ar kādu profesionāli tieši par krāsns vai kamīna novietojumu, jo nebūs iespējas pilnvērtīgi izsildīt telpu, ja objekts neloģiski ievietojas telpā, bet dažkārt vienkārši netiek izmantota iespēja kamīnu novietot labāk – tas var būt neērts, neparocīgs. Turpinājums sekos!