Kamīniem un krāsnīm veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par krāsnīm, bet raksta noslēgumā atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dažādiem kamīniem un krāsnīm interjerā.
Cietais kurināmais uz cita veida kurināmo fona izceļas ar zemo cenu. Taču ne vienmēr ir iespējams nodrošināt krāsni ar kvalitatīvu materiālu, tāpēc rodas problēmas krāšņu sildvirsmu, cirkulāro sistēmu un skursteņa uzturēšanā un tīrīšanā.
Kāpēc deg skurstenis? Lietojot nekvalitatīvu kurināmo, uz virsmām un dūmenī veidojas un nosēžas degšanas produktu nogulsnes – darva, kas neļauj vienmērīgi apsildīt sildvirsmu un ir arī ļoti korozīva pret metālu un bojā kaļķu javu, dūmvadus un skursteni. Pie dažādu nosēdumu veidošanās var vainot arī mitru malku – slapja malka degot veido vairāk nogulsnējumu nekā sausa.
Nosēduma slānis rada barjeru siltuma pārvadei starp kurtuvi un tās sienām, kas samazina siltuma atdeves efektivitāti. Uzkrājusies darva jeb katru dienu veido jaunu kārtu un draud aizdegties, apdraudot ugunsdrošību.
Ja krāsns pārkurināta, kas ir viens no biežākajiem ugunsgrēku iemesliem, ķieģeļos vai to starpās var rasties plaisas, kurās sakrājas gruži. Mūrējumam atdziestot, tas vairs nespēj atgriezties pamatstāvoklī. Ķieģeļi ir izkustējušies, un sliktākajā gadījumā skurstenis var arī aizdegties. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!