Kamīniem un krāsnīm veltītajā plašo aprakstu sērijā šoreiz tēma par dūmvadu tīrīšanu, bet noslēgumā atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām kamīnam interjerā.
Kad dūmvadam nepieciešama tīrīšana? Visskaidrākā pazīme tam, ka skurstenim nepieciešama tīrīšana, ir tas, ka skurstenis sāk dūmot. Tāpat novērojams tas, ka skurstenim samazinās vilkme, tā kļūst vājāka, tādēļ, ka skurstenī ir sakrājušies sodrēji, vai arī vecos skursteņos ir sagāzušies nelieli būves gabaliņi (ķieģeļi, java utt.).
Ļoti svarīgi, lai skurstenis tiktu tīrīts regulāri – vismaz vienu līdz divas reizes gadā parastajām krāsnīm un kamīniem, bet ilgdedzes krāsnīm vēl biežāk. Labāk iztīrīt skursteni regulāri, nevis gaidīt kādas pazīmes tam, ka dūmenis ir jau pamatīgi aizsūbējis.
Ieteikumi dūmvada kopšanai. Pats svarīgākais dūmvada kopšanas aspekts ir jau pieminētā skursteņa regulārā tīrīšana, kas ir ne vien vēlama, bet arī vitāli nepieciešama labai dūmvada darbībai un drošības noteikumu ievērošanai.
Tāpat var izmantot tautas metodes skursteņa attīrīšanai. Viena no metodēm ir apses koka malkas kurināšana ik pēc laika. Apses koka malka gan nerada tik lielu siltuma atdevi kā citu koku malkas, bet tās dūmi tīra dūmvadu.
Ja nevēlaties izmantot tautas metodes, veikalos pieejami arī mūsdienīgāki skursteņu tīrīšanas līdzekļi. Piemēram, izmantojot ķimikālijas, kas uzbērtas kurināmajam un sadegot tīra skursteni. Tāpat veikalos ir pieejamas dažādas mākslīgās malkas pagales, kas jāatstāj uz karstām oglēm, lai sadegot tās attīrītu dūmvadu. Pieejami vēl daudzi citi ķīmiskie skursteņu tīrīšanas līdzekļi.
Lai nepieļautu to, ka ēkā notiek ugunsnelaime, jāparūpējas par to, lai dūmvadā nebūtu plaisas vai spraugas – tās visas rūpīgi jāaizpilda ar javu. Speciālisti iesaka skursteni apmest un atstāt gaišā krāsā, lai gadījumā, ja dūmvadā parādās kāda sprauga, to uzreiz varētu viegli pamanīt pēc tumšajām sodrēju pēdām. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!