Turpinām ar noderīgiem padomiem kamīnu un krāšņu specifikas izvēlē, bet noslēgumā Jūsu iedvesmai jauna galerija un 20 interesantas idejas kamīnam interjerā.
Kamīni ar čuguna kurtuvēm nav paredzēti reālai telpu sildīšanai un siltuma uzturēšanai ilgākā laika posmā, turklāt būtiski – jābūt labai un sausai malkai, lai tā ne tikai kamīnā sadegtu, bet arī dotu reālu siltumu. Ja mājokli plānots apsildīt tikai ar šādu apkures sistēmu, jābūt ļoti labi nosiltinātai mājai. Katrā ziņā , jaudīgas apkures nodrošināšanas un siltuma atdeves ziņā labai podiņu krāsnij šobrīd konkurentu nav.
Krāsnis nedrīkst pārkurināt, ar ko daudzi diemžēl grēko. Cilvēkiem jāatceras – krāsni nevar kurināt bez pārtraukuma, līdz tā – vēl pirms krāsns šībera aizvēršanas – jau ir tik karsta, ka pat roku nevar pielikt. Ir elementārs aprēķins, lai nepārkurinātu un nesabojātu krāsni, – noteikts apjoms malkas, rēķinot pret krāsns virsmu. Vienkāršam aprēķinam – 7-12 malkas pagaļu uz parasta lieluma krāsni ir pietiekams daudzums. To izkurinot, krāsns ir remdena, bet stundu pēc šībera aizvēršanas krāsns silda telpu.
Kas attiecas uz jaunām krāsnīm un tām krāsnīm, kuras cilvēki atsāk kurināt pēc ilgāka laika, piemēram, tikai pavasarī, ierodoties vasaras mājā, jāņem vērā, lai krāsni nesabojātu, vispirms to vajadzētu izžāvēt, pirmās pāris reizes iekurinot to ļoti minimālā apjomā – liekot ne vairāk par pusi no malkas daudzuma, ko izmanto normālā kurināšanas režīmā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[ngg src=”galleries” ids=”2067″ display=”basic_thumbnail”]