Šodien jau otrā galerija ar 25 interesantām idejām dārziem , bet tās ievadā noslēdzam padomu apkopojumu cīņai ar dārza kaitēm. Piens un vājpiens satur dabiskus fermentus, hormonus, piena taukus, laktozi un citas bioloģiski aktīvas vielas. Ar ūdeni atšķaidītu pienu (attiecībā 1 : 9) var izmantot pret neīsto miltrasu vīnogulājiem, gurķiem, kabačiem, kā arī pret katupeļu lakstu puvi. Izsmidzina uz augiem kā profilaktisku līdzekli vai arī, parādoties pirmajām slimības pazīmēm. Vēlams atkārtot pēc trim četrām dienām.
Kūtsmēslu izvilkumam 1 kg govs mēslu iemaisa 10 litros ūdens, notur 3 diennaktis un izfiltrē. Miglo pret miltrasu.
Pelni rada sārmainu vidi, tāpēc tos necieš miltrasu ierosinošās sēnes. Var apputināt, piemēram, ar miltrasu slimās ērkšķogas, pirms sējas apstrādāt tomātu un citas sēklas. Var pievienot arī atšķaidītu ķiploku vai mārrutku sulu. Līdzīga iedarbība ir dzeramajai sodai. Darba šķidrumu gatavo, 1 ēdamkaroti dzeramās sodas izšķīdinot 5 litros ūdens, pievieno 100 – 150 ml zaļo ziepju. Amerikāņi iesaka pieliet arī 2 – 2,5 ēdamkarotes augu eļļas. Tad gan darba gaitā miglotājs vairākas reizes jāsakrata, lai sastāvdaļas samaisītos.
Ieteikums ābeļu kraupja ierobežošanai: rudenī savāc sauju nobirušu, ar kraupi inficētu ābeļu lapu, aplej ar 10 litriem ūdens un ļauj tām pilnīgi satrūdēt. Tad izkāš un miglo augļu kokus (kad Mēness ir Vēzī), kā arī augsni ap tiem. Otrreiz miglojumu atkārto pēc četrām nedēļām.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”706″ gal_title=”darzi366″]