25 interesantas idejas dārziem varat apskatīt jaunajā galerijā , bet tās ievadā nedaudz noderīgas informācijas par to ,kāpēc augiem nodzeltē un nokalst lapas. Tikai pēc ārējām pazīmēm nevar spriest, kādu barības elementu augšanai un normālai attīstībai trūkst, vai, tieši otrādi, ir par daudz. Gan pārbagātība, gan nepietiekamība var radīt būtiskus traucējumus augu attīstībai. Barošanos lielā mērā ietekmē arī vides apstākļi – temperatūra, augsnes mitrums un apgaismojums.
Viens no iemesliem lapu dzeltēšanai un plankumiem varētu būt magnija deficīts. Tad parādās lapu hloroze – tās starp dzīslām sāk bālēt, kļūst raibas, un malas ieritinās. Bagātīgs slāpekļa mēslojums augiem palielina vajadzību tieši pēc magnija. Trūkstot kālijam, lapu malās veidojas brūni plankumi, kamēr centrālā daļa ap dzīslām ir zaļa, bet lapu forma kļūst kropla. Kālija būtiska deficīta dēļ vecās lapas atmirst, bet jaunās saglabājas. Savukārt dzelzs trūkums izraisa hlorozi. Hlorotiskām lapām ir pilnīgi balta vai bāldzeltena krāsa.
Svarīga loma ir arī barības elementu sabalansētībai. Kāda pārbagātība augam var nobloķēt cita pieejamību. Piemēram, augsts fosfora saturs augsnē var samazināt spēju uzņemt mikroelementus, sevišķi cinku. Arī augsnes reakcijai ir liela nozīme barošanās procesā, jo, piemēram, sārmainā vairāki mikroelementi – dzelzs, cinks, mangāns, varš – saistās un augiem kļūst neizmantojami.Turpinājums sekos!
darzi355