Jūsu iedvesmai jauna galerija ar 25 interesantām idejām dārzam un tās ievadā aizsāksim tēmu par vasaras puķēm. Košas, izteiksmīgas krāsas un ziedu bagātība – tas ir pirmais, kas nāk prātā, iedomājoties vasaras puķes. Tās savu ziedēšanu sāk, kad beidzies pavasara ziemciešu un sīpolpuķu ziedēšanas trakums, bet līdz vasaras vidū ziedošajām lilijām un rozēm vēl krietns laika sprīdis gaidāms. Tieši tāpēc vasaras puķes ar košām, izteiksmīgām krāsām atsvaidzina jebkuru dārzu.
Kas ir vasaras puķes? Tā vai citādi, bet par vasaras puķēm var dēvēt jebkuru vasarā ziedošo puķi. Kādreiz tā sauca viengadīgās puķes, kuru mūžs sākās ar uzdīgšanu pavasarī un beidzās ar sēklu nobriedināšanu rudenī. Tagad visbiežāk par vasaras puķēm sauc visas puķes, kas dārzā, apstādījumos vai dekoratīvos traukos parādās, beidzoties pavasara salnām, un, iestājoties rudenim, pazūd.
Lai arī lielākā daļa šo puķu tiek audzētas tikai vienu vasaru un pēc bagātīgās ziedēšanas tās savu dzīvi beidz kompostā vai atkritumu kaudzē, daļa no tām ir daudzgadīgas, un savā dabiskajā izcelsmes areālā zied un aug vairākus gadus. Tādas, piemēram, ir pelargonijas, kas nāk no Āfrikas, begonijas, kas savvaļā aug Dienvidamerikā. Dažas no pie mums audzētajām vasaras puķēm savvaļā nemaz nav puķes, bet ir krūmi un puskrūmi, piemēram, fuksija, spraišļu lantāna vai kokveida heliotrops. Savukārt daļa vasaras puķu patiešām ir viengadīgas, kas viena gada laikā sadīgst, izaug, uzzied un nobriedina sēklas. Turpinājums sekos!
darzi333