Jūsu iedvesmai esam sagatavojuši jaunu galeriju ar 25 interesantām idejām dārzam ,bet tās ievadā noslēgums noderīgai informācijai par augļu bojāšanos . Bumbieru pangodiņa kāpuru bojātie augļi deformējas, to iekšpuse ir melna, kaitēkļu izēsta. Vēlāk augļi nobrūnē, sažūst un nobirst. Vienā auglī var būt pat līdz simtam kāpuru. Profilaktiskie pasākumi: vasarā bojātos augļus savāc un aprok vismaz pusmetru dziļi zemē. Ja atstāj turpat dārzā, kāpuri izlien no bojātajiem augļiem, lai iekūņotos un pārziemotu 5 – 12 cm dziļi augsnē.
Gatavās zemeņu ogās kaitēkļi kāpuru nemēdz būt. Iespējams, tie ir kādu kukaiņu, piemēram, mēslu mušas, dējumi, kas var attīstīties ļoti dažādās vietās.
Augļu bojātāju klātbūtne parasti liecina, ka tie nav apstrādāti ar ķimikālijām, tomēr tā nav veselīga pārtika. Kāpuri augļus piemēslo ar ekskrementiem, ko izdala no barības trakta kā vielmaiņas produktus. Šādi augļi kļūst negaršīgi, neuzglabājas, bet galvenais – zaudē uzturvērtību. Ja šādus augļus ēd ļoti lielos daudzumos un ilgstošā laika posmā, kaitēkļu izdalītie vielmaiņas produkti ir toksiski gan cilvēkiem, gan mājdzīvniekiem.
darzi332