Esam sagatavojuši jaunu galeriju ar 25 interesantām idejām dārzam , bet tās ievadā turpinām tēmu par lieliem kokiem dārzos. Pieaugušiem kokiem ne pārāk patīk zaru griešana, dekoratīvs zaru un lapu vainags jāveido, kad koks vēl ir jauns. Vasaras nogalē lapu koku augšana kļūst lēnāka, tādēļ šajā laikā var ķerties pie zaru izzāģēšanas. Ja koks vainagu veido pārāk zemu, ik gadu jāizzāģē zemākie zari.
Skuju kokus apgriež un veido, lai piešķirtu tiem kādu noteiktu formu, ierobežotu to augšanu un veicinātu zarošanos. Svarīgi ievērot pareizo griešanas – formēšanas laiku. Egles griež to miera periodā, kad iestājies vēss laiks, bet vēl nav sniega (lai koku varētu apskatīt pilnā augumā) – no oktobra līdz nākamā gada martam. Egles nedrīkst griezt maijā un jūnijā, kad notiek intensīva augšana un jaunu dzinumu veidošanās, jo zari apriežot sveķojas. Parasti eglēm īsina uz sāniem, ārpus vainaga (trijstūra) augošos zarus un konkurējošās galotnes. Galveno galotni parasti neīsina. Izņēmums varētu būt tad, ja vēlaties eglei piešķirt ieapaļu formu. Ir egles, kuras negriež, piemēram, Kanādas egle (Picea Glauca), Serbijas egle (Picea omorika). Kanādas egles šķirnēm vainags parasti jau ir kompakts.
Priežu lielās formas parasti neveido. Lai iegūtu kompaktu, mākoņveidīgu augumu formē kalnu priedes. Maija beigās, jūnija sākumā, kad priežu jaunie dzinumi izauguši, tos saīsina aptuveni uz pusi.
Skuju koku kopšanā ietilpst arī sauso zaru izgriešana, atmirušo skuju izvākšana no koka vainaga, piemēram, tūjām, pacipresēm, kalnu priedēm, kadiķiem. Šādi aprūpēts koks ne vien izskatīsties, bet arī jutīsies daudz labāk, jo tiks uzlabota gaisa cirkulācija tā vainagā.Turpinājums sekos!
darzi309