Lasītāju iedvesmai piedāvājam jaunu interesanto dārza ideju galeriju un tās ievadā turpinājums tēmai par to ,kā neveidot liekus izdevumus saimniekojot dārzā . Nav nepieciešams ik gadu pirkt jaunus ziemciešu vai vasaras puķu un dārzeņu stādus. Izvēlies veselīgākos vai visvairāk sakuplojošos augus, ko var dalīt mazākos stādos vai pavairot citos veidos, piemēram, ar spraudeņiem vai potējot. Atbrīvo izvēlēto ceru no nezālēm, vecajām vai nīkuļojošajām atvasēm un lapām un sadali atsevišķos stādos, netraumējot auga saknes. Tikai retajiem dārzkopjiem stādu dalīšana nepadodas, pārsvarā visi ļoti veiksmīgi šādā veidā pavairo un pārstāda gan dekoratīvus un ziedošus augus, gan garšaugus.
Un atkal jau – lai nebūtu jāpērk stādi, dodies pie kaimiņiem un pavaicā, vai viņiem nav sakuplojuši kādi, tevi interesējoši, augi, kurus var dalīt atsevišķos stādos. Gluži tāpat der ielūkoties arī internetā – sociālajos tīklos un forumos, ir atrodamas arī dažādas domubiedru grupas, kurās pulcējas gan dārzkopības profesionāļi, gan iesācēji, kas savā starpā mainās ne tikai ar padomiem un idejām, bet arī ar dažādiem stādiem. Šādas domubiedru grupas ir arī portālā “Draugiem.lv”
Bagātas ražas papildu bonuss ir iespēja iegūt sēklas, ko sēt nākamajā sezonā. Kādēļ gan tērēt naudu, pērkot sēklas, ja paša dārzā tās var iegūt par brīvu? Ja izauguši gardākie tomāti vai ideāli ķirbji, kādēļ gan neizmantot šo veiksmi un pieredzi? Būtiskākā nianse – sēklas nevajag vākt no F1 hibrīdu sēklām (šī informācija ir redzama uz sēklu iepakojuma), jo šīs sēklas tiek iegūtas apputeksnējot konkrētu augu šķirnes un no izaudzētajiem augiem vāktās sēklas nesaglabā savu vecāku īpašības un nākamā gada raža var kardināli atšķirties no cerētā rezultāta. Turpinājums sekos!
darzi297