Jauna interesanto dārza ideju galerija un tās ievadā turpinājums par bērnu drošību dārzos. Dzīvžogu zarus regulāri jāapgriež, lai tie netraucē garāmgājējiem un mājās esošajiem bērniem. Asie zari var ieķerties viņu drēbēs, matos vai pat iedurties acīs, kad tie ātri brauks garām ar velosipēdu vai spēlēs paslēpes. Ja mājās ir bērni, nav ieteicams veidot dzīvžogu no tādiem augiem, kam ir asi un smalki zari vai dzelkšņi.
Par dārzā esošo augu indīgumu un kaitīgumu vienmēr brīdini bērnus pirms laišanas dārzā. Atsevišķi augi ir tādi, kas, kad tie ir nogriezti, veido asus atgriezumus un ar tiem var sagriezties (piemēram, pampass, jeb zāļu stepe, latīņu val. cortaderia selloana). Norādi bērniem arī par tādiem augiem kā akmeņozols vai rozes, kam ir asas lapas vai ērkšķi.
Ja dārzā ir rotaļlietas vai kāpšanas trenažieri, vienmēr iepazīsties ar ražotāja norādījumiem par to uzstādīšanu un nekad nelieto paša izgatavotas sastāvdaļas. Kāpelēšanas trenažierus un spēļu namiņus nekad nenovieto uz betonēta vai jebkāda cita cieta pamata un neliec tuvumā sienām, žogam, kokiem, lieliem krūmiem u.tml., pret kuriem varētu sasisties krītošs bērns. Zemes virsmas mīkstināšanai var iegādāties pakaišus vai kādu citu mīkstu segumu, kas arī nodrošinās to, lai zeme nebūtu slidena.
Dārzā bīstamas virsmas ir arī auto piebraukšanas ceļi un gājēju celiņi. Grants vietā ieteicams lietot stabilāku segumu (granīta vai oļu segums var apdraudēt bērnus no smagiem nobrāzumiem un aizrīšanās, jo apaļīgos akmeņus var gribēties “pagaršot”). Turpinājums sekos!
darzi276