Arī šīs interesanto dārza ideju galerijas ievadā turpinām tēmu par akmeņdārziem un augiem saulainai vietai un sausām augsnēm tajos . Parastā raudene (Origanum vulgare) ziedēšanas laikā sasniedz 60 cm augstumu. Tā ir vidēji blīva pudurveida ziemciete, zied apmēram 50 dienas – no jūlija pirmās dekādes līdz augusta beigām. Bālie violeti rozā ziediņi sakārtoti augšup vērstās vairogskarās, mazās, zaļās lapas ir ar sīkiem zobiņiem. Var augt ļoti nabadzīgās augsnēs, saulgozī. Labi konkurē ar nezālēm. Bišu augs.
Parastā čīkstene (Sedum telephium) “Herbstfreude” – cerveida ziemciete ar gaišām, matētām, zilgani pelēkzaļām, sukulentām lapām. Brūngansarkanie, sīkie ziedi sakopoti blīvos, augšup vērstos vairogos. Zied rudenī – no septembra līdz oktobrim, bet ir dekoratīva visu sezonu. Labi izskatās arī ziemā. Piemērota audzēšanai gan saulainā vietā, gan arī pusēnā.
Amelas ziemasteres (Aster amellus) “Veilchenknigin” stāvās vasas ziedēšanas laikā sasniedz ap 50 cm augstumu. Vidēji blīva cerveida ziemciete. Zied apmēram divus mēnešus – no augusta beigām līdz novembra sākumam. Ziedi sakopoti vidēji lielos, augšup vērstos ziedkurvīšos vasu galā, mēlziedi – lavandzili, stobrziedi – dzelteni. Lapas mazas, zaļas, klātas ar sīkiem matiņiem. Vislabāk stādīt mazās grupās. Uz ziemu ieteicams piesegt.
Mūžzaļā pļavauzīte (Helictotrichon sempervirens) arī ieteicama saulainām, siltām vietām ar mēreni sausu augsni. Šī cerveida zāle veido 50 cm augstu, vidēji blīvu lapu rozešu ceru un apmēram 100 cm augstus, skrajus ziednešus. Raupjās lapas ir zilgani zaļā tonī, ziemzaļas. Zied apmēram 40 dienas no jūnija sākuma līdz jūlija pirmajai pusei, veidojot lielas, nokarenas, gaiši zilgani ietonētas dzeltenbrūnas skaras. Tās ir visai izskatīgas arī pēc noziedēšanas, kopumā augs saglabā dekorativitāti līdz oktobrim un ilgāk.
darzi265