Šīs interesanto dārza ideju galerijas ievādā noslēdzam vakar aizsākto tēmu par dārza darbiem jūnijā . Tiklīdz ābeles noziedējušas, ābolu zāģlapsene, ābeļu baltblusiņa un bumbieru zāģlapsene dēj olas ābeļziedu ziedkausos. Kāpuri attīstās ātri un bojā augļus. Tie iegraužas augļos, ēd mīkstumu un aiz sevis atstāj ekskrementus. Bojātie augļi izskatās kā tārpu caurēsti. Šos kaitēkļus nepieciešams apkarot nekavējoties! Lai iegūtu augstas kvalitātes ābolus, noplūc pārāk tuvu augošos augļus.
Jāņogu krūmiem, kas tiek audzēti kā dzīvžogi (piem., upenes, sarkanās un dekoratīvās jāņogas, ērkšķogas), izkniebj jaunos dzinumus. Tos izkniebj, kad tie sasnieguši 10-20 cm garumu. Krūmam būs vairāk spēka jauno pumpuru veidošanai. Katru dienu apskati jāņogas un ērkšķogas – vai uz tām nav kāpuru (ērkšķogu gaiškāju zāģlapsenes kāpuri). Tie pāris dienās var noēst krūmu kailu!
Jūnijā vēl var sēt ķirbjus. Lai sēklas sadīgtu ātrāk, tās pirms stādīšanas izmērcē remdenā ūdenī. Atceries, ka ķirbji augot aizņem daudz vietas! Interesants risinājums – atsien ķirbi un ļauj tam augt, gar žogu, dārza arku vai pa mietiem vīties uz augšu. Tev būs gardi, paša audzēti ķirbji un prieks acīm! Jūnijā dārzeņus var sēt uz lauka vai dārza dobēs. Ja Tev nav sakņu dārza, garšaugus un dārzeņus var sēt arī podos un novietot uz balkona vai terases.
Dārzā tagad ir tik daudz darāmā. Ar pilnu krūti ieelpojiet jaunas vasaras ziedu smaržas, atklājiet aizvien jaunas krāsas un nokrāsas, smelieties spēku saules gaismā un siltumā!
darzi244