Šajā interesanto dārzu galerijas ievadā noslēgsim tēmu par augsnes sagatavošanu .Garšīgas, veselīgas zemenes izaugs smilšainā augsnē siltā vietā, aizvējā, kur četrus piecus gadus zemenes nav bijušas. Tā izvairīsieties no zemeņu slimībām un kaitēkļiem. Optimālais augsnes pH skaitlis ir 6 – 6,5.
Zemenes stāda maija beigās un jūnija sākumā vai augusta beigās. Dobi var noklāt ar melno plēvi vai speciālu austu materiālu. Tas neļaus dobē saaugt nezālēm, ogas būs tīras, un augsne silta. Plēvē ar nazi iegriež krustu, uzloka plēves stūrus uz augšu un iestāda dēstus ar 30 – 40 cm atstarpēm. Starp rindām atstāj 80 – 100 cm. Svarīgi iestādīt augus tikpat dziļi, kā tie auguši agrāk.
Spēcīgi augoši augļu koki ne tikai dod gardu ražu, bet arī grezno dārzu. Izvēlieties augļu kokiem saulainu, bet ne pilnīgi bezvējainu vietu. Piemērota ir auglīga, viegli skāba augsne (pH 6 – 6,5). Atstatumi starp augļu kokiem atkarīgi no sugas un šķirnes, tie svārstās no četriem līdz sešiem metriem. Pēc iestādīšanas augi vairākas nedēļas jālaista.
Audzējot kartupeļus paši, nodrošināsiet sev kvalitatīvu un gardu pārtiku. Kartupeļu lauku iekopj auglīgā, pavieglā augsnē saulainā vietā. Piemērots augsnes pH ir 6. Mēslojumu iestrādā augsnē pavasarī, sagatavojot augsni. Agrīnas ražas ieguvei sēklas kartupeļus zemās kastītēs 15 grādu temperatūrā gaišā vietā vienu mēnesi iepriekš diedzē. Sēklai vajag 25 – 30 kg/100 m² jeb 2,5 – 3 kg/10 m². Ievu ziedēšanas laikā augsne parasti jau ir pietiekami silta, lai stādītu kartupeļus. Iepriekš izvelk 30 cm platas vagas ar 70 cm atstarpēm, lai vēlāk kartupeļus varētu vagot. Bumbuļus liek vagās 25 – 40 cm attālumā citu no cita un, lai nenolauztu asnus, apber ar apmēram 5 cm biezu augsnes kārtu. Agrīno kartupeļu vagas pārsedz ar agrotīklu, lai pasargātu augus no nakts salnām.
darzi217