Šīs dārza idejām veltītās galerijas ievadā turpinām par sākumu un dažas pārdomas par to ,ja iekopjamais dārzs ir klajā laukā . Ap Rīgu un citām pilsētām jaunie ciemati iemērīti pļavās un bijušajos tīrumos. Vispirms jātiek skaidrībā, kurā vietā būs centrālais objekts – dzīvojamā māja. Tikpat svarīgi uzzināt, kur savu māju savā zemes gabalā būvēs kaimiņi, lai vēlāk, rīta kafiju dzerot, nav jāskaita brokastu pīrādziņi viņu šķīvī.
Ēka var atrasties centrā. Ja zemes gabals ir neliels, apkārt namam paliek vienīgi skrejceļš kā stadionā. Māja var tikt iedziļināta, atstājot lielāku priekšdārzu, kas pasargās no ceļa putekļiem un trokšņa. Ja ceļš nav intensīvi noslogots, māju var būvēt tuvāk pie tā. Būs īsāks iebraucamais ceļš sētā, un aiz mājas būs kluss paradīzes nostūris. Bieži kļūdāmies, emociju un rosības iespaidā dārzu sākot veidot no vidus. Patīk ceriņš vai roze – un tā tiek ielikta centrā! Beigās – ej kā gribi, tik un tā līkums jāmet.
Optimāli dārza ierīkošanu vajadzētu sākt no dārza malām. Vīziju var veidot, ja māja jau gatava. Skatoties pa logiem, jo īpaši pa otrā stāva logiem, var fantazēt, ko gribas redzēt, kā arī jāatrod laiks un pacietība pētīt (ģeogrāfiskos apstākļus), vērot (sauli un debesis) un novērtēt (augsnes īpašības).
darzi125