25 interesantas idejas dārziem varat apskatīties jaunajā galerijā , bet tās ievadā turpinājums tēmai par kompostu. Visas lapas dārzā savāc un ber apcirkņos. Kompostam paredz dārza vietu, kur tas netraucējot varēs atrasties vairākus gadus. Glabātavas karkasam zemē dzen pamatīgus stabus, kas tik drīz nesapūst. Augsni apklāj ar ģeotekstilu, lai daudzgadīgās nezāles (gārsas, nātres u.c.) nelīstu kompostā, taču liekais mitrums izsūksies brīvi, arī sliekas spēs iekļūt.
Sānus nostiprina ar dēļiem pēc rāvējslēdzēja principa: jo augstāk ber kaudzi, jo augstākas veido sienas. Kad kaudze jāpārrok vai jāsāk lietot, dēļus var ērti izņemt.
Noder visas lapas, arī daudzu ienaidnieces ozollapas. Tās gan lēnāk sadalās, taču tajās esošās vērtīgās vielas kompostu padara sevišķi labu, augi neslimo. Vienu komposta kaudzi krauj divus gadus, jo pat milzu lapu čupa sadaloties pamatīgi sakrītas un galaiznākums ir diezgan niecīgs. Tomēr nedrīkst pārspīlēt ar izmēru. Kaudzi nav vēlams bērt augstāku un lielāku par to, kāda ietilptu mašīnas kravā, jo citādi lapas var pārāk sakarst un sākties degšana, nevis norisināties vajadzīgais kompostēšanās process.
Pēc 3–4 gadiem komposts gatavs. Tad gatavo mantu ber melnos plastmasas maisos un glabā lietošanai. Lapu sadalīšanās turpinās arī maisos. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”950″ gal_title=”darzi430″]