Jaunajā galerijā varat apskatīt 25 interesantas dārzu idejas , bet ievadā par dzīvžogu augiem , kuri ir zaļi gan ziemu, gan vasaru. Visbiežāk no mūžzaļajiem dzīvžogiem tiek izmantoti kadiķi un tūjas. Tās var būt gan lodveida (50 – 60 cm augstas ir tūjas ‘Salaspils’, izmantojamas zemu dzīvžogu veidošanai; ar spilgti zaļu lapojumu – pusmetru augstā ‘Danica’), gan olveida (augstiem dzīvžogiem izmantojamās ‘Wagnerii’, kas var sasniegt līdz 3.5 m augstumu). Verikālo formu tūjas stāda vidējiem un augstiem dzīvžogiem. Ātraudzīga ir ‘Boothii’ šķirne ar skaistu, kolonnveida formu; ideāla cirpšanai, labi atjaunojas – ‘Holmstrup’, no kuras, ja vēlas, var izveidot precīzu četrstūra vai trapeces formas dzīvžogu.
Pieticīgāka par tūjām augšanas apstākļu ziņā ir parastā kadiķa forma ‘Suecica’, kas veido blīvu, līdzenu dzīvžogu un necieš no saules apdegumiem. Labi vējlauži ir egļu dzīvžogi, kuriem izmanto gan Kanādas, gan parastās egles. Sausās, smilšainās vietās, kur grūti ielabot augsni, stāda kalnu priedes, kas ir vienas no izturīgākajiem augiem.
Uzskats, ka visi mūžzaļie augi pavasaros cieš no saules apdegumiem, ir aplams. Ja augšanas sezonas laikā augi saņem pietiekamu mitruma daudzumu, tie neapdeg pat spēcīgā saulē.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”913″ gal_title=”darzi421″]