Ja esam ieraduši gatavot kotletes pannā , šādas receptes ļauj pēc sākotnējās kotlešu apcepšanas , to tālāko apstrādi veikt dažādās dārzeņu mērcēs. Ja dārzeņi ir sulīgi , sautēšanai pietiek ar to dabisko sulu , bet varam nepieciešamo šķidruma daudzumu iegūt gan ar ūdeni , gan vīnu un rezultātā iegūsim gardu mērci bez pārmērīgas cepšanā izmantotu taukvielu klātbūtnes.
Izmantosim 500 gramus cūkgaļas , 1 sīpolu , 2 ķiploka daiviņas , 1 olu , 3 – 4 tomātus , 1 papriku , augu eļļu , sāli , jebkuru dienvidniecisku garšvielu maisījumu un rīvmaizi.
Gaļu izlaižam caur gaļasmašīnu vienu vai divas reizes kopā ar sīpolu un ķiplokiem , pievienojam sāli , gaŗsvielas , piesitam olu , kārtīgi samaisām , bet ja masa šķiet par šķidru , piemaisām nedaudz rīvmaizes vai apkaltušu baltmaizi. Kad kotlešu masa viendabīgi iemaisīta , liekam to uz stundiņu ledusskapī piesātināties . Tas gan nav obligāti.
No sagatavotās gaļas masas veidojam kotletes , bagātīgi apviļājam tās rīvmaizē, liekam tās apcepties pannā uzkarsētā augu eļļā , no abām pusēm uz lielākas uguns apcepam līdz vieglai garoziņai , pēc tam uguni samazinām , pārsedzam pannu ar vāku un apcepam kotletes vēl aptuveni 10 minūtes.
Tomātus applaucējam ar verdošu ūdeni , novelkam miziņu ( tas gan nav obligāti ) un sablendējam kopā ar papriku un 1 ķiploka daiviņu viendabīgā biezenī. Pievienojam sāli , piparus , 1 tējkaroti cukura , apmaisām , ja nepieciešams , šķidrinām ar ūdeni vai baltu sauso vīnu.
No pannas izlejam cepšanā izmantoto augu eļļu , kotletes pārlejam ar mērci , samazinām uguni līdz minimālai un zem vāka sautējam visu vēl 12 – 15 minūtes pēc tam , kad mērce sākusi vārīties. Procesa laikā vismaz reizi apgriežam kotletes uz otru pusi un pieregulējam sev vēlamo mērces biezumu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!