Naktī no 10. uz 11. decembri Krievijas pilsētai Taganrogai Rostovas apgabalā tika veikts raķetes trieciens, kā rezultātā G. M. Berijeva vārdā nosauktais PJSC Taganrogas aviācijas zinātniski tehniskais komplekss bojāts. Uz iespēju, ka pilsēta varētu būt apšaudīta, izmantojot Ukrainas raķešu ieročus Paļaņica, norāda Forbes.
Tiek atzīmēts, ka šāda veida ierocis bija loģiska izvēle uzbrukumam Krievijas pilsētai. Ar munīcijas darbības rādiusu gandrīz 700 kilometrus un kaujas lādiņu, kas sver 45 kilogramus, Paļaņica var izraisīt tāda paša mēroga iznīcināšanu kā ATACMS raķete.
“Ja vēlaties sabojāt dažas diezgan vājas ēkas, piemēram, A-50 angārus, piemēram, tos, kurus būvē Berijevs, un šīs ēkas atrodas mazāk nekā 750 kilometru attālumā, Paļaņicas zalve ir pareizais ceļš,” ziņo Forbes.
Viena drona cena ir 100 000 USD. Tā ir neliela summa, salīdzinot ar spārnotās raķetes cenu. Turklāt drons ir viegli lietojams. Tas pārvietojas pa skrejceļu ar ratiņiem uz riteņiem, pametot to, kad ieskrējienā iegūst augstumu. Pieņemot, ka vadība tiek veikta, izmantojot GPS, Paļaņicai jābūt pietiekami precīzai, lai droši trāpītu lielai ēkai, jo īpaši angāram.
Forbes pieļauj, ka šis iespējamais Paļaņica uzbrukums uzņēmumam varētu būt citu uzbrukumu priekšvēstnesis. Ukraina šāda veida dronus ražo nelielos daudzumos. Tomēr, pēc Ukrainas aizsardzības ministra Rustema Umerova teiktā, Paļaņica masveida ražošanu ir sācis privāts jaunuzņēmums.
Pēc uzbrukuma Taganrogai Rostovas apgabalā Krievijas Aizsardzības ministrija atzīmēja, ka Ukraina uzbrukusi ar raķetēm ATACMS. Bijušas sešas raķetes, un visas, iespējams, trāpīja garām mērķim. Okupanti apliecināja, ka divas raķetes notrieca pretgaisa aizsardzības komplekss “Pancir”, bet atlikušās četras mērķim netrāpīja, pateicoties elektronisko kara sistēmu darbībai.