Dārziem un to iekārtošanai veltīto aprakstu sēriju arī šoreiz turpinām tēmu par siltumnīcām, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Individuāli projektētajai siltumnīcai ir vēl kāda priekšrocība – speciālists apskatīs nolūkoto vietu, ieteiks labāko risinājumu un palīdzēs izvairīties no kļūdām. Profesionāļi var arī labiekārtot siltumnīcas apkārtni, ierīkot bruģi ārpusē un izlikt kvalitatīvus celiņus iekšpusē. Arvien vairāk cilvēku vēlas praktisko apvienot ar skaisto, piemēram, tomātu dobes tuvumā ierīkot laukumiņu, kur novietot krēslu un galdiņu atpūtai un augu vērošanai.
Individuāli būvētas siltumnīcas gan izmaksās vismaz divreiz dārgāk, taču arī garantijas laiks no pamatīgām konstrukcijām gatavotam namiņam teju vai mūžīgs. Protams, seguma materiālu pēc kāda laika nāksies nomainīt. Šādām stabilām konstrukcijām izmanto rūdīto stiklu (ja būve atrodas vairāk noēnotā vietā) vai polikarbonātu (ja tā ilgstoši pakļauta saules ietekmei).
Īsumā apkoposim siltumnīcu pārklājumu īpašības:
Plēve. Plusi – Lētākais materiāls siltumnīcai. Visvieglāk montējams pat amatieriem. Mīnusi – Salīdzinājumā ar stiklu (ja vien tas nesaplīst) un polikarbonātu kalpo īsāku laiku. Var viegli mehāniski sabojāt.
PE (polietilēns) – hermētisks materiāls vienai sezonai, var izmantot tuneļveida lecektīm, jo ir vislētākais.
PP (polipropilēns) – salīdzinājumā ar polietilēnu mehāniski izturīgāks, bet trausls salā. Nav populārs, bet var būt kādā no siltākām zemēm ievestā komplektā. Turpinājums sekos!