Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par to, kam jāpievērš uzmanība pērkot importētos stādus, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Nelabvēlīgi apstākļi augšanai. Pēdējos gados ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā laika apstākļi nelutina lauksaimniekus un iegūt regulāras ražas paliek aizvien problemātiskāk. Augļu kokiem un ogu krūmiem ( jo īpaši ievestajiem stādiem ) galvenie neražas cēloņi ir koksnes apsalšana, ziedpumpuru izsalšana, nepilnvērtīga apputeksnēšanās un apaugļošanās (dienvidos augušiem kokiem ir nepieciešama augstāka pozitīvo temperatūru summa), kā arī nepilnvērtīga augļaizmetņu veidošanās un nobire. Viena no iespējām, kā uzlabot šķirņu apputeksnēšanās un apaugļošanās rezultātus, ir nodrošināt optimālus augšanas apstākļus.
Lai augus veiksmīgi audzētu kādā no Latvijas reģioniem, tiem ir jābūt pietiekoši ziemcietīgiem. Katrai sugai un šķirnei ir svarīga aklimatizēšanās konkrētos apstākļos. Auga pielāgošanās spēja nenotiek ne viena, ne divu, ne trīs gadu laikā. Tā veidojas ilgstošā laika posmā un ir atkarīga no tā, kādos klimatiskajos apstākļos augi cēlušies. Vienai un tai pašai šķirnei augot dažādās vietās, izveidojas dažāds augšanas, attīstības un ziedēšanas ritms, augļiem veidojas savādākas kvalitatīvās īpašības (krāsa, garša, aromāts). Šķirnes, kas dienvidos ir pašauglīgas, pie mums var būt pašneauglīgas, jo tām trūkst siltuma. Turpinājums sekos!