Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par profilaktiskajiem darbiem siltumnīcā, kurā audzē gurķus un tomātus, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Pēc augu atlieku izvākšanas savāc kastes, spaiņus, podiņus un citu inventāru, saslauka un savāc lapas, nobirušos, puvušos augļus un auklu galus, izravē nezāles. Siltumnīcu uz ziemu lietderīgāk atstāt tīru, tāpēc konstrukciju un plēves vai stikla seguma dezinficēšanu nevajag atlikt uz pavasari. Notīrīt aļģes nav tik viegli. Taču, ja tām ļauj savairoties, samazinās segmateriāla gaismas caurlaidība. Mazgā ar siltu ūdeni, kam pievienots dezinficējošs līdzeklis. Pēc tam siltumnīcu noskalo ar ūdens strūklu. Nedrīkst aizmirst sakopt siltumnīcas ārpusi – jānovāc nezāles, ja tādas saaugušas apkārt.
Ja siltumnīcā savairojušies kaitēkļi, piemēram, baltblusiņa, tukšo siltumnīcu var sērot. Dezinfekcijai lieto pulverveida sēru 50 g/m3. Kad aizdrīvētas visas spraugas, to novieto uz metāla plātnēm, kuras izliek vienmērīgi dažādās siltumnīcas daļās. Pēc tam sēru aizdedzina, pakāpeniski virzoties uz izeju. Šajā laikā gaisa temperatūrai siltumnīcā jābūt ne zemākai par +10…+15 °C. Otrajā trešajā dienā siltumnīcu vēdina, aizvāc sēra atliekas. Apdūmošanu var veikt tikai tad, ja ir koka konstrukcijas siltumnīca. Sēra dioksīds bojā nekrāsotas metāla konstrukcijas. Tā kā sēra tvaiki ir bīstami cilvēka veselībai, sēra dedzināšana jāveic gāzmaskā. Turpinājums sekos!