Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz par aktuālajiem dārza darbiem, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Novāc ziemas ķiplokus, ja tas vēl nav izdarīts. Izauguši, nobrieduši un vācami arī no sīksīpoliņiem audzētie sīpoli. Rok agrīno šķirņu kartupeļus, kas iestādīti aprīļa beigās un maija sākumā. Citus sakņaugus rok izlases veidā. Apstrādā augsni rudens stādījumiem. Veco kompostu iestrādā augsnē vai izmanto zemeņu un citu ogulāju virsmēslošanai.
Pārjauc vēl negatavo kompostu un sāk gatavot jaunu komposta kaudzi, jo šajā laikā augu atlieku netrūkst. Jaunajam kompostam vēlams pievienot barības vielām bagātās gurķu mētru, kliņģerīšu un tauksakņu lapas. Veic dārza labiekārtošanas darbus, liek žogus, klāj celiņus, līdzina un nostiprina nogāzes. Ja nepieciešams, ravē. Vēl var paspēt iesēt rudens šķirņu redīsus.
Vāc ogas, augļus, ārstniecības augus un floristikas materiālus. Laba diena ievārījumu gatavošanai, konservēšanai un skābēšanai. Dala un pārstāda peonijas, īrisus, astilbes, noziedējušos flokšus un citas ilggadīgās puķes. Pārstāda lilijas, veseliem skaistāko šķirņu augiem noņem ārējās sīpolu zvīņas to pavairošanai. Vienkārša metode ir zvīņas ielikt plastmasas maisiņā kopā ar nelielu daudzumu sasmalcinātu sūnu vai smalku granti un līdz gada beigām turēt siltā vietā, līdz izveidosies jaunie liliju sīpoliņi. Paliekošā vietā iestāda divgadīgo puķu – uzpirkstīšu, atraitnīšu, mārpuķīšu un citu – dēstus.
Pēdējais laiks sēt atraitnītes dobēs nākamajam pavasarim. Mēslo vasaras puķes, kas aug podos un kastēs. Ja nepieciešams, apgriež vasaras puķes un izkniebj sēklaizmetņus. Vāc puķu un garšaugu sēklas. Turpinājums sekos!