Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz noslēgums tēmai par flokšiem, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Flokši labi aug dažādās dārza augsnēs, tomēr visomulīgāk tie jutīsies un krāšņi ziedēs saulainā vai daļēji noēnotā vietā, irdenā un auglīgā augsnē. Turklāt flokši mīl brīvību, tie jāstāda vietā, kurai vējš brīvi “staigā” cauri, jo flokši necieš karstu un mitru gaisu. Ja augiem nebūs iespēja vēdināties, tie, visticamāk, iegūs miltrasu – galvenā slimība, kas apdraud flokšu stādījumus.
Izroc apjomīgu stādīšanas bedri. Augsni, kuru izmantosi flokšu stādīšanai, būtu vēlams uzlabot, piejaucot klāt kompostu vai kūtsmēslus. Flokšus stāda sekli, tādēļ novieto stādus tā, lai flokšu sakņu kamola augšējā daļa atrastos tikai zem plāna augsnes slāņa. Ja flokšus iestādīs par dziļu, tie neziedēs. Starp katru dēstu atstāj 50–80 centimetrus lielu atstarpi.
Piepildi stādīšanas bedri ar uzlaboto augsni, ieguldi stādu pareizajā dziļumā un kārtīgi piespied augsni ap auga saknēm. Aplaisti tūlīt pēc stādīšanas.
Ja flokšu dobe tiek iekārtota saulainā vietā, augsni būtu vēlams nedaudz piesegt ar mulču, tad karstās un sausās vasarās dobē ilgāk saglabāsies mitrums. Laistīt ir nepieciešams tikai ļoti sausā laikā. Turklāt to dara reti, bet bagātīgi. Vienkāršākais un labākais mēslojums flokšiem ir koku pelni.