Turpinot dārziem veltīto aprakstu sēriju arī šoreiz turpinām tēmu par siltumnīcām, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Polikarbonāta kopšanā ne mazāk svarīga ir profilakse. Tiem, kas ar šo materiālu saskarsies pirmoreiz, noteikti jāņem vērā, ka apakšējā mala cieši jāaizlīmē ar mitruma necaurlaidīgu lenti, bet augšpuse – ar speciālu mitruma caurlaidīgu lenti, lai kondensāts varētu brīvi iztvaikot. Uz šiem materiāliem taupīt nedrīkst.
Labāk netīrība, nevis skrāpējumi! Polikarbonāta siltumnīcai jāizvēlas klaja vieta, vēlams tālāk no putekļainiem ceļiem vai lieliem kokiem, jo uz seguma var krist lapas, augļi, lipīgais lapu izsvīdums.
Dažkārt dārznieki nezināšanas dēļ polikarbonātu sabojā. Piemēram, kāda kundze, rūpēdamās par tīrību, jauno tomātnamu noberzusi ar abrazīvo līdzekli Skaidra. Segums neglābjami saskrāpēts un pagalam, saule to drīz vien sabojās, arī ultravioleto staru aizsardzības vairs nav.
Speciālisti iesaka putekļus un netīrumus no polikarbonāta tikai noskalot ar šļūteni vai augstspiediena sūkni. Turpinājums sekos!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1308″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]