Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par lapu koku un dzīvžogu apgriešanu vasarā, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Jūlija otrajā pusē vēlams apcirpt spirejas, kas ir noziedējušas, jo tā var panākt kuplāku krūmu un otro ziedēšanu rudens pusē. Arī citus lielākā izmēra dzīvžogus var droši cirpt jūlijā. Jūlijā augiem spēcīgi aug un nostiprinās saknes, līdz ar to augs ir spēcīgs un pats spēj apturēt gan iespējamo slimību, gan kaitēkļu uzbrukumus, kas varētu iekļūt augā caur griezuma vietu.
Bojāto zaru likvidēšana. Otra griešanas nepieciešamība ir bojātie zari. Jūlija un augusta mēnešos augiem var parādīties zaru nekrozes, kad kokam vai krūmam (visbiežāk ceriņiem, krūmmellenēm, klintenēm, vilkābelēm, parūkkokiem, bārbelēm) ir ieraugāms kāds svaigi nokaltis zars. Tādā gadījumā tas ir steidzami jāizgriež, ņemot ap 2-5 centimetru arī zara dzīvās daļas, lai bojājums neattīstītos tālāk. Nogrieztie zari ir jāsadedzina, lai slimības neizplatītos tālāk.
Savlaicīgi pamanot un izgriežot šos zarus, var veiksmīgi izvairīties no auga tālākas saslimšanas vai pat bojāejas, skaidro speciāliste. Jāatceras, ka jebkurš darba rīks, ar ko griezti bojātie zari, pēc nogriešanas ir jādezinficē (iemērcot spirta šķīdumā), lai iespējamo slimību nepārnestu uz veseliem zariem vai citiem kokiem un krūmiem. Turpinājums sekos!