Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par ūdensaugiem un to prasībām, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Ūdensaugu pavairošana. Sakarā ar to, ka gaismas intensitāte ūdenī samazinās, daudziem ūdensaugiem epidermas šūnās ir hlorofila graudi. Gandrīz visi ūdensaugi pavairojas veģetatīvi. Daži ūdensaugi apputeksnējas zem ūdens (piemēram, raglapes), citiem ziedi paceļas virs ūdens, kur arī notiek apputeksnēšanās. Sēklas un augļi izplatās ar putnu palīdzību, ūdens straumi vai nogrimstot uz grunts, iesakņojas. Daži ūdensaugi ir pielāgojušies ūdenstilpņu periodiskām izkalšanām (cirveņu dzimtas pārstāvji).
Ūdensrozes pavairo ar sakņu dzinumu, kuru nolauž no mātesauga. Dzinumam ir jābūt ar gala pumpuru, kuram apkārt ir lapas un pašam sakņu dzinumam ir jābūt ar mazajām, baltajām bārkšsaknēm. Tā kā peldspēja šādam dzinumam ir pozitīva, tad šo sakneni iestādot podā, ir jānoslogo ar kādu palīglīdzekli, kas neļaus tam uzpeldēt. Traukā tās var būt stieplītes, ar kurām piesien augu pie poda, vēl tas varētu būt marles maisiņš ar akmeņiem, kas ielikts poda apakšā. Liela uzmanība jāpievērš tam, lai virs auglīgās augsnes būtu redzams pumpurs. Turpinājums sekos!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1750″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]