Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par ūdensaugiem un to prasībām, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Divas trešdaļas no mūsu planētas aizņem ūdenstilpnes, tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka ir ne mazums augu, kas pielāgojušies dzīvei ūdenī. Tiem, kuri nolēmuši savu piemājas ūdenstilpni papildināt ar kādu ūdensaugu, noderēs šis informatīvais raksts, lai saprastu, kas ir ūdensaugi, kādi apstākļi tiem nepieciešami un kā atšķiras to audzēšana.
Ūdensaugi ir fotosintēzes organismi, kuru dzīves cikls norit daļēji vai pilnīgi atrodoties ūdenī. To izmēri variē no mikroskopiskiem (vienšūnas formas), līdz salīdzinoši lieliem (tā saucamie makrofīti), piemēram, ūdensrozes un daži ūdenszāļu veidi, kuri sasniedz līdz pat 30 metru garumu.
Dziļūdens augu saknes atrodas grunts dibenā, bet lapas un ziedi – ūdens virspusē.
Peldošie – par šo augu spēju, efektīvi attīrīt ūdeni, tos sauc par BIO filtriem. Pateicoties lapu rozešu daudzveidībai, kuras vasaras garumā pieaugot, veido neparastus rakstus, šiem augiem nav jānostiprinās ūdenstilpnes gruntī, jo visas barības vielas peldošie augi saņem no ūdens.
Piekrastes augi – šī ir vislielākā augu grupa, un tās augi var augt dažādās grunts mitruma pakāpēs. To augšanas dziļums ūdenī ir 5-20 centimetri. Citi var augt ļoti mitrās augsnēs pat bez ūdens klātbūtnes. Tiem vajadzīgs, lai saknes būtu mitrumā, taču īslaicīgi tie spēj pārciest arī sausumu. Turpinājums sekos!