Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par dzīvžogiem un kādus augus tiem izvēlēties, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Kad stādi sagādāti, jāķeras pie darba! Pavasarī vai rudenī plānotajā dzīvžoga vietā izrok 50-60 centimetrus dziļu tranšeju. Atsevišķas bedrītes katram stādam šoreiz nederēs, jo visiem augiem jānodrošina vienādi augšanas apstākļi.
Izrakto zemi sajauc ar humusu vai kompostu un minerālvielām. Atkarībā no izvēlētajiem augiem un to audzēšanas nosacījumiem uzlabo zemi – smagai, mālainai augsnei pievieno smiltis, vieglai zemei – smilšmālu, skābu augsni uzlabo ar kaļķiem, savukārt sārmainai zemei pievieno kūdru.
Augsnes substrātu ieber tranšejā un stāda izvēlētos augus. Stādīšanas blīvums – divi līdz pieci stādi uz vienu metru. Stādu biežums atkarīgs no pieauguša auga izmēra. Divrindu dzīvžogos augus kārto pēc šaha galdiņa principa.
Svaigo apstādījumu bagātīgi aplaista, augsni nober ar mizu mulču. Ja dzīvžogu stāda pavasarī, tad, lai veicinātu kuplošanu, visus dzinumus apgriež divreiz īsākus. Ja stādīšana notiek rudenī, apgriešana jāatliek līdz pavasarim. Turpinājums sekos!