Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par dzīvžogiem un kādus augus tiem izvēlēties, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Ja teritorija ir neliela un ir vēlme vairāk vietas atvēlēt kultūraugiem, tad dzīvžogu var veidot no aronijām, ēdamajiem sausseržiem, ērkšķogulājiem, jāņogām, korintēm, smiltsērkšķiem, mājas pīlādžiem vai mežrozītēm. Plašas teritorijas ierobežošanai labi izskatās dzīvžogs, kas kombinēts no ziedošiem krūmiem un augiem ar dekoratīvu lapotni vai augļu kokiem un krūmiem. Šajā variantā gan ir rūpīgi jāizplāno, ko stādīt, lai dārzs izskatītos harmoniski.
Dzīvžoga veidošana nav īstermiņa jautājums, darbs pie skaistās, zaļās sētas ilgst gadiem. Tādēļ, pirms ķerties pie darba, ir rūpīgi jāizplāno “arhitektūra”, jāizpēta koku un krūmu šķirnes, izvēloties savam dārzam un situācijai vispiemērotāko.
Svarīgas nianses ir augsnes tips (mālaina vai smilšaina, sausa vai mitra), saules gaisma, topogrāfiskās īpatnības (pakalns, ieplaka vai līdzenums), tas, cik saskanīgi būs izvēlētie augi un kāds ir to augšanas temps. Der veikt arī aplēses – cik izmaksās stādi. Starp citu, ja cena šķiet pārāk augsta, ideju nevajadzētu atmest kā nederīgu, varbūt tā tikai jāatliek par pāris gadiem, mēģinot stādus izaudzēt paša spēkiem. Turklāt stādīšanai vislabāk der tieši divus, trīs gadus jauni stādiņi. Turpinājums sekos!