Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā noslēgums tēmai par augu enerģētisko spēku vasaras saulgriežos, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Pirtsslotas, jebkurā izpildījumā ieteicams žāvēt klētiņā, bēniņos vai šķūnī, kur ir laba vēdināšana un nav daudz saules gaismas. Būtu jāuzmana slotiņas no pārmērīga karstuma un ik pa laikam jāpārbauda, vai telpa ir pietiekami vēdināta. Jau izžāvētas pirtsslotas var glabāt kādā sausā vietā, piemēram, kartona kastē, bet noteikti ne saspiestā veidā. Pirms pirtsslotas tiek izmantotas, tās jāiemērc uz desmit minūtēm aukstā ūdenī, un tad jāietin slapjā lina audumā un jānotur 12 stundas, tādā veidā tiks atgūts patīkamais aromāts un tās šķitīs gluži kā tikko savāktas.
Ārstnieciskie augi. Vasaras saulgriežu dienā vāktajām zālēm piemīt īpašs dziedinošais spēks, kas spēj vairot skaistumu, veselību un cilvēka labsajūtu, un reizē arī atvairīt visu ļauno, kas uzkrājies.
Vērtīgāko augu sarakstā ierindojas pelašķis, vērmele, nātre, mētras, mārsils, salvija, ģerānija, biškrēsliņš, kliņģerīte, paparde, raudene, asinszāle, ceļmallapa, kaņepe, lavanda, kumelīte, raspodiņš, strutene un ķimene. Lai arī katrs augs ir ar savu nozīmi un enerģētisko iedarbību uz mūsu veselību, jebkurš no tiem būs vērtība, ko noteikti vērts iekļaut tautas medicīnas līdzekļu krājumos.
Savāktos augus var sasiet slotās, jo tieši tādā veidā tās ir vieglāk saglabājamas arī ziemai, bet ja tie ir augi ar ziediem, tas tos var atlasīt un izžāvēt izklātā veidā uz avīzes labi vēdinātā vietā.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1710″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]