Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām par sūnas iznīcināšanu senāk iekoptos zālienos, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Lielākos bojātajos laukumos zālienzāļu sēklas būs jāiestrādā no jauna. Vertikulēšanu ieteicams veikt vismaz divreiz gadā. Līdztekus tai vismaz vienreiz gadā bojājumiem liek ielāpus – zālienā piesēj tādu pašu sugu zāļu maisījumu, lai neatšķirtos zelmeņa krāsa (izsējas norma – 25 g/m2). Kādu laiku zāliens pēc aerācijas ar īpašajām iekārtām izskatās neglīts, gandrīz kā uzrakts, bet tā tam jābūt. Ar laiku zālīte sazaļo un pārklāj uzplēstās vietas.
Mēslošana. Mēslošana un pH līmeņa regulēšana ieteicama atkarībā no augsnes analīžu rezultātiem, taču tās nav nepieciešamas katru gadu. Pavasarī zālienam svarīgi dot slāpekļa minerālmēslus, lai augi labāk augtu un cerotu, iegūtu veselīgu izskatu un koši zaļu krāsu. Mēslojums jāizkaisa vienmērīgi un pēc tam zāliens kārtīgi jāsalaista (sevišķi svarīgi tas ir saulainā laikā).
Zāliena mēslošanai un augsnes skābuma regulēšanai var izmantot arī lapu koku pelnus, jo tie satur kāliju, fosforu un kalciju. Pelnus izsēj agri pavasarī, vienmērīgi izkliedējot 50–100 g/m2.