Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz par to, kā pasargāt dārzu no tveices, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Kaplēšana un ravēšana. Jo irdenāka zeme, jo lēnāk no tās iztvaiko mitrums, tādēļ pieredzējuši dārza darbu speciālisti īpaši uzsver, ka ik reizi pēc dārza laistīšanas, kad zeme nedaudz apžuvusi, tā ir jāuzirdina. Tas noteikti jādara arī pēc lietus. Tāpat noteikti regulāri jāravē dobes, nezāles jāizrauj ar visām saknēm, jo tieši tās negausīgi paņem visu mitrumu tieši sev.
Apēnošana. Vienkāršākais veids, kā noēnot dārzeņus un ziedus – uzsliet pār tiem nojumi. Iedur zemē vieglus stabiņus, pār tiem nostiep maisa audumu. Šim nolūkam noderēs arī palagi, kas savu mūžu guļamistabā jau nokalpojuši.
Gudra laistīšana. Labāk reti, bet pamatīgi. Pastāv uzskats, ka laistīšana pa nelielām porcijām ir bezjēdzīga, jo ūdens nenonāk līdz augu sakņu sistēmai. Optimālais laistīšanas dziļums dārzeņiem un puķēm ir 50-60 centimetri, savukārt kokiem un krūmiem – vismaz 1 metrs! Pēc tam, kad ūdens iesūcies augsnē, dobēs var nokaisīt sausu zemi – tā kavēs mitruma iztvaikošanu.
Īstais laiks dārza laistīšanai ir saullēktā vai īsi pirms saulrieta, turklāt ne mazāk svarīga ir arī ūdens temperatūra – pat ļoti karstā laikā vēlams, lai tā nepārsniegtu +18-20 grādus.
Augu rasināšana. Karstā laikā gaisa temperatūru pazemināt iespējams, izmantojot aprasināšanas paņēmienu, kam būs nepieciešams speciāls šļūtenes uzgalis. Ņem vērā, šīs ūdens procedūras nevajadzētu “organizēt” dienas karstākajā laikā. Ūdens lāses, nonākušas uz augu lapām, augļiem un dārzeņiem, pārvēršas par “lēcām”, kas lauž saules starus, un augi saulē var apdegt un pat iet bojā. Labākais laiks atsvaidzinošai dušai – dienas pirmā puse.