Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par zemesvēžiem un kā no tiem atbrīvot savus dārzus, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Zemesvēži ir sastopami mitrās vietās – augstajos un zāļu purvos, upju un ezeru palienēs. Tiem patīk irdena, mitra, smilšaina vai kūdraina augsne, tāpēc, kultivējot to šādās vietās, kukaiņiem izveidojas ļoti labvēlīga vide. Dārzkopji bieži zemesvēžus pārvieto no vienas vietas uz otru tieši ar augsni.
Jaunākie īpatņi parasti barojas ar kūtsmēsliem, tāpēc mēslošana ar tiem var veicināt šo kukaiņu savairošanos. Lielākoties tie ir visēdāji un ēd gan trūdus, gan augu saknes, gan citus augsnes apdzīvotājus.
Latvijā tas ir izplatīts galvenokārt piejūras zemienē. Kā zināms, lielākajā piekrastes joslā zemiene ir relatīvi šaura, bet centrālajā daļā iesniedzas dziļi Zemgalē. Citur zemesvēzis ir retāk sastopams, vairums Vidzemes un Latgales dārzkopju to vispār nav redzējuši. Izņēmums ir tikai izstrādātais Sedas purvs, kurā ir izcili bagāta populācija. Bet, piemēram, Medzes pagastā (senā Baltijas Ledus ezera krastā vai aiz tā) šis kukainis nemaz nav manīts. Turpinājums sekos!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1582″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]