Izmantojot mūspusē ierastākus produktus, šādi gatavotu sautējumu varam tehnoloģiski pilnībā pietuvināt ikdienišķa ēdiena garšu raksturojumiem, bet izteikti austrumnieciskākas garšas piešķiršanai, vajadzēs pavisam nedaudz specifisku produktu klātbūtni. Japāņu virtuvē šādiem ēdieniem ir nosaukums Nikujaga vai Niku jagaimo un tradicionāli ēdiena galvenā sastāvdaļa ir kartupeļi un mazumiņš gaļas aromātam.
Izmantosim 2-5 kartupeļus, 1 lielāku sīpolu, 1 burkānu, 200-250 gramus cūkas vai liellopa gaļas, 1 tasīti zaļos zirnīšus, 1-2 karotes augu eļļas un 500 ml buljona, bet īpašajam papildinājumam izmantosim 1-2 karotes cukura, 2-4 karotes sojas mērces, 2 karotes sakē vai sauso baltvīnu un 2 karotes mirina (salds rīsu vīns) vai, arī to varam aizvietot ar sauso baltvīnu. Kā noprotat, gan alkohols, gan sojas mērce, tās ir tradicionālas teriyaki mērces sastāvdaļas, tāpēc varat paeksperimentēt arī ar tās izmantošanu.
Katliņā uzkarsētā augu eļļā beram pusgredzenos sagrieztu sīpolu, apmaisot viegli apcepam mīkstāku, pievienojam plānākos un mazākos gabaliņos sagrieztu cūkgaļu, apcepam dažas minūtes, kamēr gaļa maina krāsu un beram klāt ne pārāk sīki sagrieztus kartupeļus (japāņi iesaka noapaļot griezumu vietu asās maliņas, lai kartupeļi neizšķīstu) un plānās ripiņās sagrieztu burkānu.
Pielejam buljonu, pievienojam nedaudz cukura un pielejam visas pārējās šķidrās piedevas tā, lai šķidrums dārzeņus tikai viegli nosegtu, sagaidām vārīšanās brīdi un nosmeļam virspusē esošās putiņas. Protams, var turpināt sautēšanu ar vāciņa uzlikšanu katliņam, bet varat pielietot arī japāņu tehnoloģiju un izmantot katliņa diametrā izgrieztu folijas gabalu ar tā vidū izdurtiem caurumiņiem. To uzklājam tieši virs buljona un turpinām sautēšanu uz nelielas uguns, ar minimālu burbuļošanu, vēl 12-15 minūtes jeb, kamēr dārzeņi pilnībā gatavi.
Pēc tam ņemam nost no uguns, foliju noņemam, pieberam svaigus vai atlaidinātus saldētus zaļos zirnīšus, apmaisām, ja nepieciešams, pievienojam cukuru un sāli, ļaujam zem vāka piesātināties vēl vismaz 20 minūtes un pasniedzam galdā. Japānā pieņemts līdz ar šo ēdienu novietot uz galda bļodiņu ar rīsiem.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!