Pēc Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) vadītāja teiktā, karš var turpināties vēl ilgi un turpināsies haotiska Ukrainas teritorijas apšaude.
Ukrainas galvenais izlūkdienesta virsnieks Kirils Budanovs atkal nācis klajā ar paziņojumu par kara laiku un pastāstīja, vai Krievija veiks sarunas.
Pēc GRU vadītāja domām, karš varētu turpināties ilgu laiku, un saskaņā ar šo scenāriju tuvākajos gados Krievijā sāksies nopietnas problēmas. Budanovs pauda šādu viedokli un pastāstīja, kā viņš redz turpmāko karu. Tā viens no variantiem ir tāds, ka Krievija turpinās veikt haotisku Ukrainas teritorijas apšaudi, bet neveicot spēcīgas militāras operācijas, un minēja citu valsti, kur Krievija gadiem ilgi iesaldēja karu.
“Vēsturē ir bijuši gadījumi, kad ilgstošie kari starp valstīm nav juridiski pabeigti. Vienkāršs piemērs ir Krievija un Japāna. Pēc 1945. gada tās nekad nav parakstījušas miera līgumu dēļ Ziemeļu salām (kuras Krievija sauc par Kuriļu salām) .Šī teritoriālā problēma noveco jau 70 gadus. Tāpēc arī šeit ļoti iespējams šāds scenārijs, jo Krievijai ir būtiskas teritoriālās apetītes attiecībā uz Ukrainu, kas skar ne tikai Krimu. Protams, neviens netaisās apmierināt šīs apetītes,” saka Budanovs.
Budanovs atzīmēja, ka paši krievi jau sāk izsīkt dēļ kara, un to viņi vēl asāk izjutīs tad, kad ekonomiskās pārmaiņas un militāri tehnisko preču ārējās piegādes izmaiņas kļūs manāmākas.
“Pagaidām Krievija joprojām saglabā ekonomisko stabilitāti. Jā, mēs redzam vērienīgu degvielas krīzi, strauju pārtikas cenu kāpumu (pēdējo divu mēnešu laikā cenas divas reizes pieaugušas par 15-20%) un citām precēm un pakalpojumiem. Tas viss satricina viņu ekonomiku un sociālo sfēru. 2025. gadā viņi piedzīvos reālas problēmas,” skaidro Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs.
Taču vienlaikus Budanovs atzina, ka Krievijā pietiek jaudas, lai turpinātu ražot ieročus.
“Ir cerība, ka 2025. gads būs pagrieziena punkts attiecībā uz iekšējām sistēmiskām destruktīvām pārmaiņām un procesiem Krievijas valstī, sabiedrībā un ekonomikā. Taču tā nav prognoze, bet gan cerības. Šobrīd, pamatojoties uz pieejamajiem faktiem, tas ir iespējams. Bet neaizmirstiet, ka šis karš katru mēnesi globalizējas un izraisa jaunus procesus. Tie tiks uzklāsies situācijai un būtiski mainīs jebkurus provizoriskos aprēķinus. Tas ir izaicinājums, ar ko pasaules vadošie analītiķi jau ir saskārušies,” saka Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs.