Šādam punšam jābūt gan sasildošam, gan uzmundrinošam, tāpēc varam to salīdzināt arī ar tradicionālu karstvīnu un melno tēju ar citronu vai ingveru, kuram pievienosim tradicionālajam punšam iederīgos augļus un augļu sulas. Savukārt, atdzesētu to varam pasniegt galdā arī kā limonādi.
Izmantosim 6 – 8 nelielus ābolus, 6 – 8 tējkarotes brūnā (ja nav, var arī balto) cukura āboliem, 4 tējkarotes melnās tējas lapiņu (no paciņas vai savādāk), 500 – 700 ml ūdens, 1 apelsīnu, 1 citronu, 6 krustnagliņas, 150 – 200 gramus cukura, 0,7 – 1 litru dzērveņu sulas, 0, 7 – 1 litru ābolu sulas, 0,4 – 0,6 litrus apelsīnu sulas, pusi tējkarotes samalta ingvera, ceturtdaļu tējkarotes muskatrieksta un, ja vēlaties, kanēli.
Āboliem nogriežam kātiņus un ar asāku karotīti izgrebjam vidučus. Ar nazi viegli iegriežam ābolu miziņu pa visu perimetru. Vidučos ieberam pa 1 tējkarotei cukura, izkārtojam ābolus cepamtraukā ar vāku, ielejam traukā 6 karotes ūdens un liekam līdz 200 grādiem uzkarsētā krāsnī sacepties mīkstus.
Tējas traukā sagatavojam tēju un ļaujam tai ievilkties. Apelsīnā un citronā iespraužam krustnagliņas, pārgriežam tos pusītēs, liekam katliņā, pielejam ābolu cepšanā radušos sulu, caur sietiņu nokāšam tēju, pielejam sagatavotās sulas, pievienojam garšvielas, cukuru un liekam katliņu uz vidējas uguns.
Kad sāk vārīties, samazinām uguni uz minimālo, novārām vēl aptuveni 5 minūtes, pievienojam saceptos ābolus, pārsedzam katliņu ar vāku, ļaujam visam vēl kādu laiciņu piesātināties, pēc tam nokāšam, salejam glāzēs un pasniedzam galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!