Vācijas valdība ir sagatavojusi teorētisku plānu, saskaņā ar kuru varētu attīstīties Krievijas uzbrukums NATO, tostarp Vācijai. Sīkāku informāciju par 13 lappušu garo dokumentu sniedz Bild.
Saskaņā ar publikāciju Bundestāgam (Vācijas parlamentam) sagatavotajā dokumentā “Civilās aizsardzības riska analīze” ir ieteikti četri kara attīstības posmi:
Pirmā fāze. Tiek veiktas dezinformācijas kampaņas – galvenokārt plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos – ar mērķi “sašķelt iedzīvotājus, destabilizēt sabiedrību un graut uzticību liberālajai demokrātijai”. Tajā pašā laikā iespējami kiberuzbrukumi, kā arī sabotāža un uzbrukumi kritiskajai infrastruktūrai (elektrostacijām, elektrolīnijām, dambjiem utt.). Pirmā posma īpatnība ir tā, ka operācijas galvenokārt būs slēptas.
Otrā fāze. Krievijas karaspēks koncentrējas pie NATO teritorijas robežām. Aizsardzības alianse reaģē, izvietojot karaspēku uz austrumu robežas kā preventīvu līdzekli. Bēgļi parādās pirmo reizi, un pieaug spiegošanas, kiberuzbrukumu, sabotāžas un uzbrukumu gadījumu skaits – galvenokārt ar mērķi aizkavēt NATO karaspēka pārvietošanos. Kosmosa satelīti arvien vairāk tiek atspējoti. Pirmie uzbrukumi ir gaidāmi objektiem Vācijas pilsētās, piemēram, hidrotehniskajām būvēm, ķīmiskajām rūpnīcām un kodolreaktoriem.
Trešā fāze. Krievija sāk militāru uzbrukumu NATO. Tiek veikti “precīzi triecieni, izmantojot parastos ieročus un nekonvencionālos līdzekļus”, tostarp pret mērķiem Vācijas Federatīvās Republikas teritorijā. Kosmosā tiek iznīcināti vai atspējoti daudzi satelīti.
Ceturtā fāze. Notiek krievu karaspēka izrāviens līdz pat Vācijai; kaujas operācijas Vācijas Federatīvās Republikas teritorijā tiek veiktas “uz sauszemes, jūrā un gaisā”. Karš attiecas arī uz kosmosu – pirmo reizi kosmosā notiek “konflikts globālā mērogā”.
Valdības ziņojumā arī teikts, ka Krievija kara laikā var izmantot ķīmiskās un bioloģiskās kaujas aģentus vai pat taktiskās kodolbumbas.