Krievijas federālo apgabalu vadītāji ir izstrādājuši plānu militāriem līgumiem vervēšanai starp migrantiem, bankrotējušiem, parādniekiem, bezdarbniekiem un citiem neaizsargātiem sabiedrības slāņiem.
Medija “Svarīgi stāsti” rīcībā ir Krievijas prezidenta pilnvarotā pārstāvja Centrālajā federālajā apgabalā (CFO) vēstule ar atbilstošām instrukcijām un īpaša veidlapa ar 22 iedzīvotāju kategorijām, kuras Krievijas varas iestādes vēlas nosūtīt karā ar Ukrainu.
Kā raksta medijs, vēstulē tiek prasīta iknedēļas informācija par to, kā norit darbs, “lai piesaistītu pilsoņus militārā dienesta līgumu slēgšanai Krievijas Federācijas bruņotajos spēkos no 2023.gada 1.marta noteiktajā formā”. Tam pievienotajā veidlapā atbildīgajām personām ir jāievada dati par to cilvēku skaitu, ar kuriem notikušas konsultācijas par līguma slēgšanu, cik katrā pašvaldības apgabalā, pilsētā un rajonā piekrita dienēt. . Tabulā jānorāda arī plāna izpildes procenti par federālo un reģionālo iestāžu darbinieku sekmēm vervēšanā.
Plānā ir to pilsoņu saraksts, kuriem jāpievērš īpaša uzmanība. To vidū ir migranti, ārzemnieki, kuriem draud izraidīšana, bankrotējušie, parādnieki, ieslodzītie, bezdarbnieki un citi – kopā 22 kategorijas.
“Ir sajūta, ka viņi atbrīvojas no marginālā sabiedrības slāņa. Viņiem absolūti vienalga, kāda būs armijas kvalitāte. “Viņi raks tranšejas,” viņi saka. Viņiem ir vienalga, kas notiks ar savervēto ģimenēm pēc tam, kad viņi viņus tur nosūtīs, bet, protams, viņi sola viņiem zelta kalnus. Bija tikai viens migrants, kurš tik tikko runāja krieviski. Kad jautāju, vai viņi ieradās brīvprātīgi, viņi visi atbild, ka jā. Lai gan es redzu, ka šis administrācijas pārstāvis, kurš cilvēku atveda, ar sejas izteiksmēm parāda, ka viņam šādi jārunā,” šo informāciju ”Svarīgiem stāstiem” apstiprināja kāds līgumuzņemšanas centrā strādājošs Krievijas militārists.
Pēc militārpersonas teiktā, valsts amatpersonas viņam un viņa kolēģiem piedāvājušas naudu, lai viņi varētu iekļaut savā statistikā cilvēkus, kuri ieradās militārajā vienībā, lai noslēgtu līgumu. “Tādas cīņas par cilvēkiem, tādā nozīmē, ka ir runas augstos toņos un lamu vārdos, notiek starp rajonu komiteju pārstāvjiem un pilsētas vadību. Piemēram, cilvēks dzīvoja vienā rajonā, tur viņu pierunāja, atveda šurp, bet izrādās, ka viņam ir uzturēšanās atļauja no cita rajona. Tā rajona pārstāvis sāk uzbrukt: “Tu mums nozagi cilvēku!” Daži klaji raud, ka tiks atlaisti, ja plāns netiks izpildīts, viņiem ir hipotēkas un bērni. Vai arī, ja viņi neatradīs cilvēkus laikā, viņiem būs jāatsakās no darbiniekiem vai jāiet karā pašiem.
Tajā pašā laikā, kā raksta medijs, sabiedrisko iniciatīvu pārstāvji, kas nodarbojas ar civiliedzīvotāju un militārpersonu tiesībām, neizslēdz, ka gadījumā, ja līgumkaravīru komplektēšanas plāns šādā veidā netiks izpildīts, pavasarī Krievijā var notikt otrais mobilizācijas vilnis.