Atvaļinātais četrzvaigžņu ģenerālis Džeks Kīns (Jack Keane) zina, kā uzvarēt karos. Bijušais ASV armijas štāba priekšnieka vietnieks bija stratēģijas autors, kas noteica 2007. gada Irākas kara gaitu.
Ģenerālis Kīns ir pārliecināts, ka Ukrainas uzvara karā ar Krieviju ir diezgan panākama. Un ar vārdu “uzvara” viņš domā, ka Krievijas karaspēkam ir jāpamet visas nelikumīgi okupētās teritorijas, tostarp Krimu.
Washington Post žurnālisti jautāja Kīnam, kā Kijiva varētu sasniegt šo rezultātu. Viņš skaidroja, ka Krievijas armija nav spējīga veikt kombinēto spēku uzbrukumus, tas ir, manevrus, kas apvieno artilērijas, kājnieku un gaisa spēku spējas. Turklāt Krievijas Federācijas konvencionālo sauszemes spēku elementi vai nu cieta smagus zaudējumus, vai arī tika “burtiski sakauti”. Amerikāņu ģenerālis atgādināja, kā Ukrainas armija izmanto HIMARS sistēmas. Tas ļāva, lai gan ne pilnībā iznīcināt, bet izsmelt Krievijas spēkus.
“Tātad mēs lēšam, ka, lai gan krievi gūs zināmus taktiskus panākumus, dažu nedēļu laikā viņu ofensīva sasniegs kulmināciju. Tas ļaus ukraiņiem sākt savu uzbrukuma operāciju, kas sāksies aptuveni maijā-jūnijā. Viņi vēlētos, lai tas notiktu pirms dažām nedēļām. Bet tas nav iespējams, jo viņiem vajag tankus, viņiem nepietiek bruņutehnikas. Viņiem trūkst mobilitātes, lai to izdarītu. Taču krievi ir pārāk neaizsargāti, lai to izmantotu,” skaidroja ģenerālis Kīns.
Viņš piebilda, ka, ja Ukraina spēs saglabāt savus uzbrukuma centienus un sabiedrotie tai laikus iedos nepieciešamos ieročus, tad tās spēki spēs izlauzties cauri Krievijas aizsardzībai Zaporožjes apgabalā, atbrīvot Melitopoli un sasniegt piekrasti dienvidos.
“Bet vēl svarīgāk ir tas, ka viņi var pārraut galveno piegādes ceļu starp austrumiem un dienvidiem, tas ir, sauszemes koridoru uz Krimu. Un tad viņi var izmantot tāla darbības rādiusa raķetes, lai sagrautu Krievijas militārās bāzes Krimā un noliktavas, kas sniedz nopietnu atbalstu Krievijas karaspēkam. Un tad galu galā ukraiņi var sākt sauszemes manevru, apvienot spēkus, lai iekļūtu Krimā, ”piebilda ASV armija.
Viņš pauda cerību, ka līdz tam laikam Ukraina jau būs saņēmusi vairākas svarīgas ieroču sistēmas no sabiedrotajiem. Jo īpaši ATACMS raķetes ar darbības rādiusu līdz 300 kilometriem, kā arī iznīcinātājus F-16. Ar šādām iespējām, pēc Kīna teiktā, Ukrainas armija varēs atgūt visu teritoriju līdz kara otrajai gadadienai.
Washington Post žurnālisti atgādināja amerikāņu ģenerālim kritiķu apgalvojumu, ka ASV pārāk daudz tērē palīdzībai Ukrainai. Ģenerālis Kīns piekrita, ka 100 miljardi dolāru nav maz.
“Bet šī ir neliela daļa no aptuveni 6 triljonu dolāru budžeta. Un mēs gūstam labu ienesīgumu no šīm investīcijām, no Krievijas agresijas apturēšanas. Ja mums tas izdosies, tas burtiski liks Ķīnas līderim Sji Dzjiņpinam divreiz padomāt pirms došanās pret Taivānu. Kad viņš redz, ka Amerikas ģeopolitisko pozīciju atbalsta sabiedrotie, tas raida spēcīgu signālu. Es domāju, ka arī Irāna to dabūs,” skaidroja ASV armija.
Uz jautājumu, kas notiktu, ja Ķīna sāktu piegādāt Krievijai ieročus, viņš atbildēja: “Es biju patīkami pārsteigts par Eiropas Savienību, kas arī piecēlās un teica, ka ir pret to un ka “tā mums būs sarkanā līnija. ”Es domāju, ka, ja Ķīna sniegs nāvējošu palīdzību, tā daudz ciešāk apvienos ASV un Eiropu pret Ķīnu.