Šonedēļ svinīgajā pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jau ceturto reizi Liepājas Universitātei tika piešķirts Zaļais karogs, kas ir Ekoskolu programmas simbols. Tas tiek piešķirts izglītības iestādēm, kuras ir parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot Ekoskolu programmas prasības. Zaļais karogs ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas skolas visā pasaulē.
Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas vides pārvaldes sistēmas izveide skolās. Šī programma nekonkurē ar citām vides izglītības iniciatīvām, bet rada ietvaru koordinētam un sekmīgam ilgtermiņa darbam ar vides izglītības jautājumiem skolās un augstskolās.
Liepājas Universitātes Ekopadomes koordinatore Sintija Ozoliņa pēc pasākuma sacīja: “Lai iegūtu Zaļo karogu, katru gadu līdz 1. novembrim visām Ekoskolām nepieciešams pievienot informāciju datubāzē par gada sākuma veicamajiem Ekoskolu soļiem – Ekopadomes izveidi, Vides ietekmju novērtējumu, kā arī Rīcības plānu un Vides kodeksu, kā arī ir jāaizpilda datubāze un jāiesaista studenti šajā procesā. Gribētos jau, lai studenti būtu aktīvāki ar iesaistīšanos.
LiepU piedalās šajā programmā kopš 2014. gada. Šī programma nodrošina iespēju studentiem iesaistīties aktivitātēs, kas palīdz izglītot sabiedrību par tēmām, kas saistītas ar vidi, zaļo domāšanu un ekoloģiskām problēmām, lai padarītu pasauli labāku. Mums nav planētas B.”
Apbalvošanas pasākuma svinīgajā daļā Ekoskolu vadītājus, pedagogus un jauniešus uzrunāja pārstāvji no Vides izglītības fonda, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Bibliotekāru biedrības. Īpašus sveicienus bija sagatavojuši arī Ekoskolu nacionālās žūrijas pārstāvji no Valsts izglītības satura centra un ZAAO. Dalībnieki uzzināja jaunākās aktualitātes Ekoskolu programmā – ir izmaiņas kritērijos, kuras ar šo gadu jau varētu sākt ieviest, lai spētu izpildīt šos kritērijus nākamajā gadā.
Gundars Čiževskis
Liepājas Universitātes
mārketinga speciālists