Ir ne mazums ēdienu, ar kuriem šķiet, ka to gatavošanā viss jau izmēģināts. Un, tomēr, vai esat mēģinājuši šādus veltnīšus pagatavot nesasietus vai ar kociņiem nesastiprinātus, vai esat tos sautējuši krējuma un miltu mērcē? Un, galu galā, gaļas marinēšanas nepieciešamība. Kā to pareizāk marinēt – pirms apklapēšanas vai pēc tās?
Izmantosim 1 kg cūkgaļas karbonādi, sāli, piparus, pusi tējkarotes šašlikam paredzētas garšvielas, 2 karotes sojas mērci, 200 gramus sieru, 1 karoti miltus un augu eļļu, bet mērcei 2 karotes miltus, 2 karotes krējumu, 50 gramus sviestu, gaļas buljonu vai ūdeni.
Karbonādi sagriežam vienāda biezuma šķēlēs, liekam bļodiņā, pārkaisām ar sāli, pipariem, šašlika garšvielām, pielejam sojas mērci, aptuveni 100 ml ūdens, visu kārtīgi apmaisām un ļaujam nedaudz pamarinēties un pa to laiku sarīvējam sieru.
Samarinētās gaļas šķēles kārtīgi izklapējam (ērtāk to darīt zem plēves), katram uzkaisām nedaudz siera, nedaudz pieveram garākās maliņas un sarullējam ciešās ruletītēs. Lūk, te ir svarīgs brīdis, jo daudzi iesaka šīs ruletītes apsiet ar diegu vai saspraust ar zobu kociņiem, tāpēc, ja būsiet pietiekoši plāni gaļu izklapējuši un nebūsiet iepildījuši pārāk daudz siera, dariet tā – rullīti kārtīgi apviļājiet miltos un ar šuvi uz leju lieciet pannā pavisam viegli piespiežot. Cepšanas laikā šuvei vajadzētu ”aizlīmēties”, bet ja redzat, ka tomēr tas nav izdevies, tad gan ”glābiet” rituli ar zobu kociņu.
Kad visus rituļus būsim viegli apcepuši no visām pusēm līdz zeltainai garoziņai, liekam tos sautēšanai piemērotā katliņā, bet pannā gatavojam mērci – izkausējam sviestu, pa bišķim iemaisām miltus, viegli apcepam, piemaisām buljonu, kamēr milti iemaisās viendabīgā masā, pievienojam krējumu, ļaujam nedaudz pavārīties uz nelielas uguns, pievienojam sāli, piparus, apmaisām un pārlejam mērci katlā ar gaļas rituļiem.
Sautējam 25 – 50 minūtes uz mazas uguns un pa to laiku varam pagatavot garnējumu, piemēram, krāsnī ceptus kartupeļus.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!